Десет години продължава доминацията на Gmail
Google почти на шега промени изцяло онлайн пощите със своята революционна за времето си услуга
Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
млн. са абонатите на Gmail в момента
Първи април е международният ден на шегата, който е на особена почит сред технологичните компании. На тази дата корпорациите от IT бранша обичат да пускат закачки с потребителите - например продукти, които звучат и изглеждат налудничаво. Така на 1 април 2004 г. Google обявява, че ще разработва лунна станция "Коперник", както и че пуска собствена електронна поща с капацитет от 1GB, която може да се ползва безплатно – нещо нечувано дотогава. Потребителите на популярната интернет търсачка решават, че и двете новини са просто поредната и ежегодна закачка на технологичния гигант от Маунтин вю. Независимо дали на шега или не новият тогава Gmail отнася конкуренцията, а десет години по-късно продължава да доминира и да диктува пазара.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
12 коментара
всичко това е много хубаво и наистина е така и акаунта ми там е от 2004 година, но това което се случва напоследък, имам предвид интегрирането към пощенската услуга на каквото трябва и каквото не трябва , започва да разваля добрия имидж на пощенската услуга
С нищо не ме привлича тая услуга. Предоволен съм си от mail.bg
Не че и преди не са се чели пощите, но Гугъл за пръв път го направиха масова практика, като започнаха и да правят пари от това.
Не стреляйте по пианиста, пардон, журналиста, той толкова си може!
От къде недопреписахте това недоразумение, наречено ИТ статия?
До коментар [#2] от "Dantos":
Последно пощата на тези беше пълна с реклами и то по най-малоумният начин и искаха месечен абонамент във формата на SMS-и за всякакви допълнителни неща - примерно ползването на POP3/IMAP, което си е безплатно в Gmail. Последно гледах mail.bg преди около 2 години и тотално се отвратих от тях.
До коментар [#5] от "Sinergy":
Достъпът до POP3 при mail.bg е безплатен, ако знаеш настройките. Главният проблем при тях е спама. Не можеш да отбележиш едно писмо като нежелано без да го отвориш.
До коментар [#5] от "Sinergy":
Блокирам всякакви реклами посредством ад-они, а спамът си отива, където му е мястото - в папка спам. Това, което сте видяли е било преди доста време.
Ползвам gmail почрти от началото и данните в статията са леко неверни - по това време Yahoo предлагаха 3 MB, а хотмейла - 10, затова кореспонденцията ми беше предимно в хотмейла.
Отначало гугъл ги критикуваха, че няма възможност да се изтрие никакъв мейл и всъщност работят за правителството, та побързаха да вкарат и тази функция. В момента, в който разбрах, че хотмейла ми трие всичко от изпратени след 30 дни мигрирах с писъци към gmail и отсвирих хотмейла, и без друго повечето ми познати направиха същото.
А продължавам да твърдя, че mail.bg и abv.bg ползват само идиотите, дето ги мързи да научат английски - идиотска спам защита, която повече създава проблеми отколкото решава (честно, това са май единствените пощи, които при липса на reverse resolve диретно реджектват мейла, докато останалите - yahoo, gmail и т.н. просто го слагаха в спама, но го приемаха), неадекватен интерфейс, който "девелоперите" все "подобряват" дотолкова, че става все по-неадекватен (викали са ме да свалям атачмънт от abv.bg - беше уникално изживяване, смених 3 браузера и два компютъра докато разбера, че проблемът не е в мен, а в тъпият интерфес).
От българските пощи единствено абв.бг става малко, но спрямо ГМейл е на светлинни години.
И най-големия грях на бг пощите - отвратителен спам филтър, а може би съвсем резонно те самите ни пълнят пощата със спам.
До коментар [#9] от "Чарли":
Съгласен съм за спам защитите на "АБВ". Предлагат ти някаква папка "спам" и ограничение в броя на блокираните адреси, докато "Gmail" директно прекъсва всякаква комуникация с въпросния адрес. Чудно ми е защо нашенската не я усъвършенстват в това отношение (което е ключов въпрос в дигиталната епоха) - нямаме добри IT специалисти, политика ли е, мързел ли е?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.