DigitalK 2014: Идва следващата голяма вълна иновации
Мобилните технологии и интернет поставят основата на следващия бум за нови компании


Екип на Капитал

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Мобилните технологии и интернет не са краят на иновациите. Всъщност те просто поставят основата на следващата голяма вълна от нововъведения, смята Крис Шабо, ръководител международни връзки с разработчици на Twitter по време на конференцията DigitalK 2014, която се провежда за два дни в Sofia Event Center в столицата. Форумът е организиран от "Капитал", NEVEQ и LAUNCHub.
"Ако дълго време си ползвал интернет, нормално е да си мислиш, че иновацията е приключила и вече няма какво ново да се направи", коментира той. Но всъщност нещата вече се променят и мобилните технологии заедно с интернет ще са ключови за развитието на света.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
7 коментара
от това което е казал Шабо май е голяма дупка, нищо чудно че туитър вече 8-ма година няма тренд лист само за България, с такива като Шабо с визия стигаща до някво логване или празни алабализми като "мобилните технологии заедно с интернет ще са ключови за развитието на света" е нормално да няма развитие
voxy - много плюсове човек. Такива "визионери", които говорят безмислици и взимат заплатка от изградена платформа/фирма са ми любими. Генератори на keywords и buzzwords.
Следващата вълна в хардуерна. Какъвто и софтуер да се измисли в момента ще е предъвкване на някаква идея от миналото. Вижте SCIO na kickstarter. Нямам търпение да ми пратят кит-а за да експериментирам.
>Какъвто и софтуер да се измисли в момента ще е предъвкване на някаква идея от миналото.
Това е доста смело твърдение.
Докато може чрез автоматизация да се пести метал и ток, ще има иновации в софтуера.
Каквото и да ни говорят лекторите, не е нормално някой да смята иновацията за приключила само защото ползва Интернет отдавна. Ами масовият лек персонален автомобил е пет пъти по-стар от Интернет, а продължава да се развива.
Още по-ненормално е първо да ни обясняват как дигиталните технологии вече са част от ежедневието, а после някой да се обявява за дигитален футурист. Тази философска концепция винаги е била всеобхватна. Както няма аналогов футуризъм, така няма и дигитален. Срамота е, че след 30 години бурно развитие все още има "корифеи", които не разбират, че цифровите технологии са само средство, не самоцел.
Извинявам се! Малко неоснователно нападнах "футуриста" Пол Пападимитриу - грешката била в "Капитал".
Първо, оказа се, че човекът е анализатор и лекциите му включват някои черти от футурологията, а не от футуризма. Много хора, включително журналисти (а също и самият Пападимитриу) смесват двете понятия.
Но дори и да не разделяме понятията, все пак лично той казва: "I'm not a futurist, the dots cannot be connected forwards." Очевидно екипът на "Капитал" е предпочел да му прикачи етикет измислен от други, вместо просто да го попита как се самоопределя. :)
До коментар [#3] от "smotlixx":много си прав, но за съжаление тенденцията не е в тази посока. Виж само основните теми на cebit в последните години - cloud, managing trust и тазгодишния - big data. Всичко се върти около големи масиви от данни - концентрацията им (облака), създаване на доверие към този облак (trust-a) и управлението им (big data). Това се наблюдаваше на cebit в последните 5 години. А дали е за добро, и аз не знам...Във всеки случай не е в посоката, дето ще ползва малки и средни фирми. На тях им трябват двуги решения, но това е друга тема.
До коментар [#2] от "mrpetrov":
И софтуера трябва доста да навакса - сравни Windows 3.11 , с 8 - аз лично не виждам кой знае какви разлики .
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.