Internet of Things #2: Как интернетът на нещата ще промени центровете за данни
Работата с огромни количества IoT данни в реално време многократно ще увеличи натоварването


Никола Балов

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Може и да не ви се вярва, но в съвсем близко бъдеще сензорите на всеки безжично свързан автономен автомобил ще генерират информация от порядъка на 4 терабайта дневно. А сега си представете какъв капацитет за пренос и обработка на данни ще е нужен, когато самоуправляващите се превозни средства престанат да са екзотика на пътя и започнат автоматично да комуникират помежду си без намесата на своите пасажери...
Отварянето на все повече бизнеси към дигиталната сфера и особено възходът на интернета на нещата (Internet of Things, или IoT) създават нуждата от системи, които да поддържат тези нови услуги и да обработват масивите от данни, генерирани от тях. В основата им логично ще бъдат вече познатите ни центрове за данни, оформящи се на свой ред като процъфтяващ бизнес в глобален мащаб, а все повече и в България. Работата с огромни количества IoT данни в реално време многократно ще увеличи натоварването на центровете и ще изправи доставчиците на този вид услуги пред нови предизвикателства по отношение на капацитета, сигурността и информационната архитектура.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.