Европейската група Team.Blue купува "Суперхостинг"
Българската компания става част от бързо разширяващата се технологична компания


Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Европейската технологична група Team.Blue е изкупила 100% от собствеността на "Суперхостинг.БГ", обяви българската компания. Сумата по сделката не е публична. Така "Суперхостинг" става част от паневропейската група, която има придобити дружества в общо 10 страни и е с пазарна оценка от над 1 млрд. евро. Българската компания ще продължи да се управлява от настоящия си екип, воден от управляващите партньори Любомир Русанов и Методи Дреновски. Брандът също ще се запази.
"Суперхостинг" е най-големият български доставчик на хостинг, домейн и други дигитални услуги. За 2019 г. фирмата отчита 12.5 млн. лв. приходи спрямо 11.4 млн. лв. година по-рано. Печалбата преди лихви, данъци и амортизация за миналата година е 3.43 млн. лв. В момента фирмата има малко под 100 служители.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
4 коментара
Доволна съм от услугите на Superhosting. По едно време си бях регистрирала собствен сайт за запознанства (за да си намеря съпруг, разбира се), и обслужването от компанията беше много професионално. Не успях да си намеря съпруг (разбира се), но не по вина на Superhosting. За това виня най-вече родителите си.
Важното е сега да се създадат и нови работни места покрай новия собственик.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход