Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Алтернативна мазнина
През последните години се появиха различни алтернативни на месни и млечни продукти. Тази ниша в хранителната индустрия се развива и определено има място за нови бизнеси. Един от тях е британската млада компания Hoxton Farms, която разработва животинска мазнина, без да използва животински продукти. За целта екипът, съставен от биотехнолози, само от няколко клетки успява да отглежда и култивира мазнина. Тя може да се използва като съставка в алтернативните безмесни продукти, така че те да имат по-добър вкус и да бъдат по-здравословни. Към момента сред заместителите на животинската мазнина са палмовото и кокосовото олио, които, освен че оставят отпечатък върху околната среда, нямат вкус. За разработката от Hoxton Farms получиха първата си инвестиция в размер на 2.7 млн. паунда. Рунда води базираният в Силициева долина фонд Founders Fund. От компанията ще използват капитала, за да разработят прототип на животинската мазнина, който се очаква да бъде готов в рамките на следващите 18 месеца.По следите на детето
Американската компания Jiobit се грижи за спокойствието на родители, предоставяйки им най-важната информация, а именно къде се намира детето им. През 2018 г. стартъпът показа на пазара първата версия на устройството си. То наподобява малка брошка, която може да бъде закачена на раницата, колана или връзките за обувки на детето. През мобилно приложение пък родителите могат в реално време да видят къде се намира то. Сега американската компания пуска на пазара нова версия на устройството. Освен по-малкия му размер Jiobit Next е с батерия, която издържа до 10 дни, подобрено локализиране, Bluetooth, Wi-Fi, както и с включени сензори за температура, налягане и др. Новото устройство е водоустойчиво и разполага с паник бутон, който известява родителите, ако детето е в опасност или се е изгубило. Освен за деца решението е подходящо също за домашни любимци, както и за възрастни хора със заболявания, които изискват да бъдат наглеждани. Цената на Jiobit Next е 129.99 долара. Общото финансиране на компанията към момента е 12.4 млн. долара.Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
10 коментара
Няма как да натрупаш опит и компетентност във финансовата сфера, докато се търкаляш в креватите на хората...
Един много добър пример за просперитета в нашата България... Момчета, просто имате грешните атрибути за да направите и вие първият си милион от "комисионни" по сделки.
Докато гореспоменатия господин е намерил друг начин за просперитет, измама и изнудване...
И двамата са еднакви "професионалист", но за Харалампи Х. мога да кажа, че е доста изпечен измамник и единственото, което можете да направите за да се предпазите, е да избягвате такива съмнителни "финансови посредници" /измамници/!
Всеки ден излизат все нови милионери, забогатяли от измами. До кога в тая държава ще се забогатява или с външен вид, или с измама? Кога ще започнат да напрягат тия мозъци за нещо конструктивно, вместо как да прецавкат хората и да им вземат и малкото което имат?!
Срамота е да, че държата дава право на хора като г-н Хараланов да злоупотребява със закона, заради хилядите вратички и недоуточнения в него...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.