Как станахме финансово по-дигитални
Пазарът на дигитални портфейли расте, но предлагането значително надвишава търсенето


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Първи бяха стартъп компаниите с екзотични имена, включиха се няколко банки, днес в играта са телекомите и глобалните технологични лидери. Палитрата от компании, които предлагат свои дигитални портфейли в България, постоянно се обогатява. Развитието на технологиите, някои дерегулации в Европейския съюз и подобряването на инфраструктурата създаде основите за развитие на електронните портфейли. А COVID-19 дойде като неизбежния ускорител. По изчисления на различни компании дигиталните безконтактни плащания през миналата година са се удвоили.
И ако само допреди 2-3 години предлагането в България беше ограничено, днес всеки в страната има възможност да пробва около 20 дигитални портфейла (виж текста "Карта на дигиталните портфейли в България"). Сред катализаторите за развитие на дигиталните портфейли тук е и навлизането на Google Pay и Apple Wallet. A самият факт, че те са избрали и България, говори за наличие на потенциал.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.