Да отвърнеш на удара на киберпрестъпниците
Докато фирмите не усвоят правилно основните неща, цифровата пандемия ще бушува
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Дигитална пандемия помете света през 2021 г. Отявлени атаки с криптовируси (ransomware) поразиха оператора на най-големия тръбопровод за гориво на източното крайбрежие на Америка Colonial Pipeline, както и най-голямата месопреработвателна компания в Северна Америка и здравната система на Ирландия. Нападателите криптират файловете на дадена организация и изискват плащане, за да ги отключат. През 2021 г. американските фирми са загубили стотици милиони долари заради този проблем по данни на Департамента за вътрешната сигурност. Темата доминираше дори в първата среща между президентите Джо Байдън и Владимир Путин през юни. През 2022 г. правителствата и фирмите ще се съпротивляват, но пандемията ще бушува.
Уморени от икономическите сривове, причинени от атаките с криптовируси, правителствата ще отвърнат на удара. Много страни развиха офанзивни киберсили, управлявани от военни и разузнавателни агенции. Те бяха замислени за противниците на държавите, но спокойно могат да бъдат насочени срещу по-дребни риби.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.