Американската Exadel купува българската компания Motion Software*
Цената на сделката не е обявена. В софтуерното дружеството има около 100 души екип в София, и още 30 в Турция, Румъния и Украйна
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Българската софтуерна компания "Моушън софтуер" (Motion Software) обяви, че вече е част от американската група Exadel. Финансови подробности по сделката не бяха обявени.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Поредна валидация на сектора, интересна новина. Надявам се, че подобни сделки са следствие от органичния потенциал на сектора, а не толкова от изобилието на (все още) евтини пари.
В тази връзка при положение, че имаме присъствие на много компании, включително имена и като Каргил, ФТ, Акронис, Бош и прочее, много ми е чудно какво точно го мъдри правителството по отношение на проблемите с кадрите. Струва ми се, че с евентуалната интеграция на украинските бежанци не се справихме особено добре. Гърците вече приеха специално законодателство за дигитални номади, при нас асоциацията на стартъпите още реве за сини карти.
Когато беше предизборната кампания беше забавно да се говори за старт-ъпи и за ИТ сектора, най-вече от политици, дето сигурно и един семпъл Sumif/Xlookup statement в ексел не могат да напишат на ръка (корпулентният депутат Мирчев, леля Тони Цонева и тн), ама като докопаха властта и първото действие беше да се вдигнат осигуровките... Крайно време е да се говори за тези проблеми и да започнат да се търсят дългосрочни решения, които да са въпрос и на някакъв обществен консенсус, изпълнение и контрол, а не на всеки 3-4 години да преоткриваме топлата вода. Това би било труден и дълъг процес, който далеч не е сред "ниските" плодове в дървото на политическите дивиденти/сензации и аз лично бих приветствал разговори в тази посока, а не поредният аматьорски акт тип "арест на Баце" или "Всички са мафиоти защото съдът върна Евролаб на пункта".
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.