Краят на аферата на Apple с Китай
Ковид-19, разходите и геополитиката карат производителя на iPhone да прави и продава устройствата си на други места


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
На един прашен участък от оглушителния път от Ченай до Бенгалуру се намират три огромни, анонимни сгради. Вътре, далеч от шума на трафика, е високотехнологично съоръжение, управлявано от тайванския производител Foxconn. На кратко разстояние с автомобил Pegatron, друга тайванска компания, е издигнала огромна нова собствена фабрика. Финландският производител на джаджи Salcomp е установил своята недалеч оттам. По-далеч на запад се намира кампус с площ от 500 акра, управляван от индийския конгломерат Tata. Общото между тези строго охранявани съоръжения е техният клиент: взискателна и потайна американска компания, известна на местно ниво като "плодовата компания".
- Apple имаше успешно десетилетие. Следващото изглежда по-трудно
- В какво инвестират най-големите американски технологични компании
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.