Ползите от членството в Европейския съюз
Повечето хора имат по-голямо доверие на европейските институции, отколкото на българските, показва изследване на "Отворено общество"


Марин Лесенски

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Това изследване на обществените нагласи на българските граждани към ЕС съвпада по време с десетата годишнината от подписването на Договора за присъединяване на 25 април 2005 г.. На 1 май 2015 се навършват и единадесет години от петата вълна на разширяване на ЕС с другите страни от Централна и Източна Европа.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
<Подръжниците на десните партии – на Реформаторския блок и ГЕРБ, остават най-положително настроените към членството в ЕС, с дял от 93% и 82% съответно. Данните за националистическите партии донякъде оборват конвенционалната логика, тъй като техните избиратели имат доста положителна оценка за членството в ЕС. 67% от подръжниците на Патриотичния фронт, съставен от ВМРО и НФСБ, изразяват положителна оценка за членството на фона на 64% за страната като цяло. Делът на оценяващите позитивно ЕС сред подръжниците на Атака е 64%, което е и средното за страната.>
Следователно, за да се докара до 64% процентът на поддръжниците на ЕС, излиза, че техният процент е най-малък сред привържениците на БСП и ДПС. Вероятно доста под 50%.
Мисля, че това трябва да затвори устите на всякаквите видове русолюбци/българомразци
Вижте какво се случва в Македония. Ако не бяхме влезнали в ЕС в момента положението щеше да е същото, ако не и по-зле.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход