Кой плаща сметката
Поуките от гръцката криза, съотнесени към държавните, фирмените и личните ни финанси


Райна Тодорова-Миткова

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Случващото се с гръцката икономическа криза не е от вчера и ще отнеме много време, усилия и добра воля, за да може страната да стъпи на пътя на стабилността и сигурността. Междувременно фактите са налице и всеки от нас – и като граждани на държава - членка на ЕС, и като съседи на Гърция, и като данъкоплатци – може и трябва да направи своя анализ и да извлече поуки. Самата Гърция засега така и не успява да го стори и след независимостта си прекарва почти половината време в някакъв вид фалит или просрочие. Фалитите са като лавина – 1826, 1843, 1860, 1894, 1932, 2012 и последният – от 2015 г. Преди месеци Гърция се превърна в първата развита държава, която просрочва плащане към Международния валутен фонд, и не само това – МВФ отчита най-голямото просрочено плащане в историята си в размер на 1.55 млрд. евро.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.