Бюджетът на здравната каса е компромис
Той не отразява по никакъв начин заложените здравни реформи


доц. д-р Григор Димитров

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Подготовката и приемането на нов бюджет на здравната каса е свързвано със сериозни очаквания и надежди както от работещите в системата на здравеопазването, така и от населението. Бюджетът на касата трябва да представлява пресечна точка на интересите на потребителите, които очакват по-добра организация на медицинското обслужване и по-високо качество на предлаганите здравни услуги; на лечебните заведения и медицинските специалисти, които очакват по-справедливо възнаграждение за техния труд; възможности за обновяване на материалната база, въвеждане на нови здравни технологии и съвременна високоефективна апаратура.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Доцентът е написал доклад, само за да отчете разбиране.
Всъщност докладът е стряскащ с посредствеността си.
1. Откъде ще дойдат увеличените с "65%" приходи в бюджета на НЗОК, след като нито вноската е увеличена, нито работещите не намаляват... Може би доц.-а обещава ръст на доходите с 65%???
2. Стряскаща е наивността, с която доц.-а разказва, че "разделянето на болестите на два пакета няма да промени съществуващата практика в здравеопазването."
Направо ще я торпилира, защото парите за "втория" няма да могат да осигурят на здравноосигурените лица елементарна здравна услуга.
Но тъй като при българите ученето идва само и единствено от личен опит, пожелавам го на доц.-а.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.