Нови източници на свежи пари – финансиращите фондове
Какви са алтернативите на банките и капиталовите пазари


Свилен Исаев, Константин Стоянов, адвокатско дружество Кinstellar

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Финансовата криза през 2008-2009 продължава да бъде водоразделният период за банковата индустрия. Консенсусът на регулаторите и политиците след колапса на редица кредитни институции, че банките трябва да имат по-ясен модел на работа, доведе до "регулаторно цунами" в сферата на банковите услуги. Значителна част от тези промени, очертани в международния стандарт Базел III и имплементирани чрез "Дод-Франк" в САЩ и Европейските регулации и директиви, имат за цел да направят банките отново "скучни" - чрез увеличаване на капиталовите изисквания, промени в част от методологията за оценяване на кредитния риск и левъриджа на експозициите. Това доведе и до осезаемо изменение на бизнес модела на големите кредитни институции, за които редица продукти и дейности станаха твърде скъпи от капиталова гледна точка.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.