Зърнената реколта в България е на петгодишен връх, а цените растат
Пшеницата е с 32% по-скъпа, а при слънчогледа повишението на годишна база е 35%. Най-много поскъпва царевицата - с 42%
Най-важното от сектора на агробизнеса и еврофинансирането за земеделието всеки месец във вашата поща
Реколтата от пшеница в България се увеличава с над 50% през тази година спрямо 2020-а, преминавайки границата от 7.1 млн. тона продукция. Това е най-доброто ниво за последните пет години.
Скокът в производството се случва и в контекста на покачване на цените на международните пазари, което води и до ръст в България: при основните експортни култури той е между 24 и над 42% на годишна база.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Когато реколтата е лоша искат обезщетения, отстъпки от акцизи, осигуровки да не плащат, но когато е добра, не споделят печалбата си кой знае колко с обществото. Това дава доста храна за размисъл!
Чокоите удариха кьоравото ...
Миналата година рентите бяха наполовина спрямо предходната година, тази година ще е по-добре.
A... кой плаша ренти.. ДФЗ ли?...
Земята - и това, което излиза от нея е единственото, което се отплаща 20 пъти.. Жито, нефт.. и други дарове.
Хвала на милионерите от бранша..Завист у душманите.. Там корупцията няма много сила - каквото господ даде, и да го опазиш...
Ако селофийската “държава“ не беше така умопомрачително корумпирана, нямаше да ядем гръцки, турски и македонски зеленчуци, а наши, също плодове - и това да се изнася - а не зърно, както сега..
Обикновените и дребни производители все още получават двойно по-малки субсидии от... френските, испанските, холандските..
Защо така... Въх, рамо, рамо..
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.