Подуправител, ръководител на управление "Емисионно" и член на Управителния съвет на Българската народна банка
Калин Христов е подуправител, ръководител на управление "Емисионно", и член на Управителния съвет на Българската народна банка от 23 октомври 2009 г. Избран на 29 юли 2015 г. от 43-тото Народно събрание за втори 6-годишен мандат, считано от 24 октомври 2015 г. Господин Христов е роден в Плевен. Магистър е по макроикономика, "Университет за национално и световно стопанство", гр. София. Автор на множество самостоятелни публикации в страната и чужбина в областта на макроикономиката, паричната политика, паричен съвет, икономически и паричен съюз и въвеждането на еврото в България, както и съавтор в статии и публикации на икономическа и финансова тематика.
Подуправител, ръководител на управление "Емисионно" и член на Управителния съвет на Българската народна банка
Нина Стоянова
Подуправител, ръководител на управление "Банково", и член на Управителния съвет на Българската народна банка
Нина Стоянова e подуправител, ръководител на управление "Банково", и член на Управителния съвет на Българската народна банка, избрана на 29 юли 2015 г. от 43-тото Народно събрание за 6-годишен мандат.Преди това, в периода 2007-2015 г. е била главен юрист, директор на дирекция "Правна" в БНБ. По това време е и член на Правния комитет към Европейската система на централните банки. През септември-декември 2006 г. е юрисконсулт в Европейската централна банка в дирекция "Правни услуги" по програма за краткосрочни назначения в Европейската система на централните банки. В периода 2004-2015 г. е била правен съветник на борда на "Печатницата на БНБ", от 2001 г. до 2004 г. е член на съвета на директорите на печатницата.От 1994 г. до 1999 г. е юрисконсут в дирекция "Правна" на централната банка, а до 2006 г. - старши юрисконсулт.
Български издател и предприемач, основател и съсобственик на A Data Pro, Алфа Финанс Холдинг и Издателска група Икономедиа
Петя Димитрова
Главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка
Г-жа Петя Димитрова е главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка (с правно име "Юробанк България" АД). Професионалният ѝ път в Пощенска банка започва през 2003 г. като главен финансов директор на осемте дъщерни компании на "Юробанк И Еф Джи Груп" в България. През 2005 г. заема и длъжността прокурист на Пощенска банка. През 2007 г. е назначена за изпълнителен директор и член на УС на ДЗИ Банк. След юридическото сливане на ДЗИ Банк и Пощенска банка тя става изпълнителен директор и член на УС на обединената банка. През 2012 г. г-жа Димитрова става главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка.
Под нейно ръководство Пощенска банка само за няколко години осъществява две успешни сделки като придобива и интегрира за рекордно кратко време първо Алфа Банк - клон България, а след това и Банка Пиреос България. Те са поредната стъпка за затвърждаването на позицията ѝ на системна за пазара банка и за разширяването на клиентската ѝ база.
Г-жа Димитрова започва кариерата си през 1996 г. в Консулския отдел на Американско посолство. След това, в периода 1998-2003 г. работи в PricewaterhouseCoopers като старши мениджър и старши одитор.
Г-жа Петя Димитрова е дипломиран експерт-счетоводител от Асоциацията на дипломираните експерт-счетоводители (ACCA) в Лондон, има EMBA степен от Университета в Шефийлд, Великобритания и две магистърски степени по "Финанси и банково дело" и "Туризъм" от Университета за национално и световно стопанство и Софийския университет "Св. Климент Охридски". Притежава още дипломи по програма за развитие на мениджърските умения от ALBA Бизнес училище за следдипломна квалификация, Харвард; сертификат за мениджърски умения от Университет Джорджтаун, Вашингтон; диплома по "Управление и социално развитие на НПО" от Аристотеловия университет в Солун и Македонския университет, Гърция. Тя има и сертификати за успешно завършване на програмите "Harvard Business School - YPO Presidents’ Program" през 2018, 2019 и 2020 г. Г-жа Димитрова е придобила професионална квалификация във Великобритания, Гърция, Холандия, Белгия, САЩ и България, и е участвала в различни престижни международни обучения, семинари и конференции.
Г-жа Димитрова е член на управителните съвети на фондация "Атанас Буров", на "Борика" АД, на сдружение "Ендевър България", на Международния банков институт, асоцииран член на УС на КРИБ, член на Университетския съвет на Американския университет в България, както и член на Индустриалния консултативен съвет по промишлеността на CITY College към университета в Шефийлд, Великобритания. Също така е член на Young Presidents’ Organization (YPO); член на Форума на младите световни лидери (Young Global Leaders Forum) към Световния икономически форум; член на Gerson Lehrman Group Accounting Council, Лондон; член на Chartered Management Institute, Великобритания и съосновател на Обществения съвет на жените в бизнеса.
Г-жа Димитрова притежава редица награди, сред които престижното отличие "Мисис Икономика" в конкурса "Мистър и Мисис Икономика", организиран от КРИБ и сп. "Икономика" (2018, 2015 г.), специалните награди "Банкер на годината" на вестник "Банкер" през 2020, 2019, 2017, 2015 и 2012 г., приз на Фондация "Атанас Буров" за банково и финансово управление (2017); носител на наградата "Жена на годината" в категория "Бизнес" на сп. "Грация" (2014); има две сребърни отличия на наградите "Stevie Awards за жените в бизнеса" – "Изпълнителен директор на годината за Европа, Близкия Изток и Африка" и "Изпълнителен директор на годината в сферата на услугите за организации до 2500 служители" (2013); отличието "Млад световен лидер" от Форума на младите световни лидери към Световния икономически форум (2012); отличие за изтъкнат възпитаник на Международния факултет, Университет "Шефийлд", Великобритания (2011); "Бизнес дама на годината" (2010); голямата награда в годишния конкурс за млади мениджъри "Next Generation" на в. "Капитал" (2009) и др.
Под нейно ръководство Пощенска банка печели близо 100 престижни международни и български награди, сред които злато в категорията за осигуряването на отлично клиентско преживяване в банкирането (Excellence in Customer Centricity or Customer experience) в един от най-престижните европейски конкурси в банковия сектор - The Retail Banking: Europe 2019 Awards, отличието "Най-добра банка в банкирането на дребно в България" за 2018, 2019 и 2020 г. от лондонското издание World Finance Magazine, награда "Банка на годината" за 2019 г. от Годишните банкови награди на "Асоциация Банка на годината", награди за най-добър работодател и др.
Горан Ангелов е основател и управител на Ай Би Ес България (IBS) една от водещите ИТ компании в страната с фокус върху финансовата индустрия, аналитикс решенията и системната интеграция. Текущо IBS изпълнява ключови проекти във водещи банки, свързани с дигиталната трансформация, PSD2 регулацията, модернизирането на инфраструктурата и управлението на информационните активи. Горан Ангелов има инженерно образование със специалност автоматизация на производството. Той има повече от 20 години опит в сферата на информационните и комуникационните технологии и участие в редица успешно реализирани мащабни ИТ проекти за бизнеса и публичния сектор.
Мирослав Вичев е главен изпълнителен директор на платежния и картов оператор БОРИКА. Има над 30 години опит в сферата на информационните технологии за банковия сектор. Преди да се присъедини към дружеството заема редица ръководни позиции: ръководител "Приложни системи" в Българска пощенска банка, старши мениджър "Управленско консултиране и ИТ" в Deloitte & Touche, ръководител на "Консултантски отдел" в "Майкрософт България", директор "Информационни технологии" в ТБ "Биохим", изпълнителен директор на Банка ДСК. Наред с това е член на надзорния съвет на пенсионна компания "ДСК Родина", член на съвета на директорите на "Дружество за касови услуги" и член на съвета на директорите на OTP Bank (Русия), заместник главен изпълнителен директор "Информационни технологии и операции" в OTP Bank (Унгария). Носител е на титлата "Мениджър на годината 2021" в най-престижния конкурс за бизнес лидери у нас, организиран от сп. "Мениджър". Притежава и отличие за "Цялостен принос за издигане на авторитета на ИТ професионалистите в българските организации". Завършил е Техническия университет в София.
Мениджър на Mastercard за България, Северна Македония, Албания и Косово
Ваня Манова отговоря за развитието и изпълнението на локалната стратегия на Mastercard, включително поддържане растежа на картовите и електронни разплащания и на двата пазара, въвеждане на иновациите и технологичните решения на Mastercard, както и създаване на стабилни партньорства с ключови клиенти, правителствения и публичния сектор. След 20-годишен опит в банковата сфера, Ваня Манова се присъединява към българския екип на Mastercard през 2008 г. като Мениджър връзки с клиенти. През последните години тя ръководи представителството на компанията в България и работи за позиционирането на Mastercard като стратегически партньор на бизнеса, правителствените институции и регулаторни органи. Също така лансира и подпомага развитието на безконтактните плащания в България и Македония - област, в която Mastercard е безспорен лидер и на двата пазара.
Мениджър Бизнес развитие Digital, Mastercard България, Северна Македония, Албания, Косово
Иван Хаджов има над 11 години опит с дигитални решения в различни сектори - финтех, онлайн гейминг и хазартната индустрия. Кариерата му в Mastercard стартира през 2017, като Мениджър Бизнес развитие - Дигитални продукти. Иван отговаря за развитието на стратегически партньорства и предоставянето на най-подходящите технологии за публичния и частен сектор в България, Северна Македония и Косово. Той подпомага банковите институции, финтех компаниите, търговците и правителствата на трите пазара в развитието им, използвайки най-новите технологии на Mastercard, включително: решения за електронна търговия, дигитални портфейли, мобилни плащания, решения за електронна идентификация и киберсигурност.
Иван е регионален представител на Mastercard ID Service и работи в тясно сътрудничество с глобалния екип и местни партньори за изпълнение на инициативата за налагане на електронна идентификация в Република Северна Македония и региона.
Жозе Салойо е управител на БНП Париба Пърсънъл Файненс, С.А., клон България. Цялата му кариера е свързана с водещата компания за потребителско кредитиране в Европа BNP Paribas Personal Finance, част от BNP Paribas Group, където започва работа след като завършва престижния парижки университет "Пиер и Мари Кюри" със специалност "Информационни системи".
В продължение на близо 20 години г-н Салойо е бил на различни международни позиции като: управител на БНП Париба Лични Финанси в България, главен оперативен директор на BNP Paribas Personal Finance за Централна и Източна Европа, регионален директор по управление на риска за Полша, Украйна, Китай, Турция, Сърбия, Мароко, Тунис и Алжир, мениджър по управлението на риска в Румъния.
Като мениджър Жозе Салойо е фокусиран върху разработването на иновативни финансови продукти и на прогресивни решения за многоканален подход към клиентите. Той е посветен и на развитието на сътрудничеството между БНП Париба Лични Финанси с финтех компании, стартъпи, ритейлъри и онлайн търговци. Визията и амбицията му са всеки клиент да получава възможно най-доброто изживяване при работата си с банката и да я чувства свой доверен партньор в различните житейски ситуации.
Управителят на БНП Париба Лични Финанси, България владее френски, португалски и английски. Той е отдаден скиор и в свободното си време практикува български народни танци.
Елица Иванова е квалифициран английски и български адвокат и партньор в международния финансов екип на CMS. Тя оглавява Финансовата практика на CMS София има над 15 години професионален опит в сектора. Тя е консултирала клиенти, активни в ЦИЕ и ОНД, по транзакции, преструктурирания и регулаторни въпроси, с особен акцент върху синдикираното кредитиране.
Елица притежава и опит, придобит по време на стажовете си във водещи финансови институции в Лондон и Амстердам. През 2012/2013 тя завърши стаж в UniCredit Bank AG, клон Лондон, като част от екипа за синдикирани заеми в Централна и Източна Европа, а през 2014 г., друг стаж в Deutsche Bank, клон Амстердам, където работи върху структурирани сделки със суровини и транзакции за търговско финансиране като част от екипа за кредитна документация.
Елица редовно участва като водещ правен съветник по сложни международни финансови транзакции, регулирани от английското законодателство, за различни клиенти, включително търговски банки, международни финансови институции и корпорации. Тя е консултирала компании за платежни услуги и финтех компании във връзка с финансирания и по регулаторни въпроси в България, включително установяване на техния бизнес в страната.
Калин Радев е изпълнителен директор на Software Group, глобална технологична компания фокусирана в разработването и предлагането на дигитални канали и интеграционни решения за институции, които предлагат финансови услуги. Той има повече от 25 години професионален опит в информационните технологии, 20 от които във финансовия сектор. Ролята му е ключова за над 100 стратегически проекта по целия свят, включващи разработването на ИТ стратегии и проектирането на софтуерни решения, които ускоряват дигиталната трансформация и увеличават ефективността на организациите. Председател е на борда на директорите на Индийско- българската бизнес камара и съпредседател на Ендевър България.
За компанията:
Софтуер Груп е глобална технологична компания фокусирана в разработването и предлагането на дигитални канали и интеграционни решения за институции, които предлагат финансови услуги. Визията на Софтуер Груп е да ускори осигуряването на достъп до банкиране на хората, които нямат такъв, чрез създаването на високотехнологични и иновативни решения. Създадена през 2009-та година, компанията оперира от 9 офиса по целия свят и има клиентска база в над 70 страни. Централата се намира в София, България, а останалите офиси са базирани в Австралия, Египет, Гана, Индия, Кения, Мексико, САЩ и Филипините. Сред клиентите на компанията са организации като Bill & Melinda Gates Foundation, MasterCard & MasterCard Foundation,
International Finance Corporation (IFC), World Bank, Asia Development Bank, 7 от 10-те най-големи мрежи от микрофинансиращи организации, Asia Confederation of Credit Unions (ACCU), Allianz Bank Bulgaria, Atlantic Bank, Bank South Pacific, Commercial International Bank Egypt и други.
Председател на Управителния съвет на "Еврохолд България" АД
Кирил Бошов притежава над 25 годишен опит на висши ръководни длъжности в областта на финансите, телекомуникациите и застраховането.
Г-н Бошов е Председател на УС на "Еврохолд България" АД., изпълнителен директор на застрахователния подхолдинг "Евроинс Иншурънс Груп" АД, както и заместник–председател на СД на инвестиционния посредник "Еврофинанс" АД .
Кирил Бошов е член на УС на "Асоциацията на българските застрахователи", член на борда на директорите на " Endeavor Bulgaria ", члена на УС на "Асоциация на индустриалния капиталв България" (АИКБ) и член на Съвета на настоятелите на "Университета за национално и световно стопанство".Притежава магистърска степен по "Счетоводство и контрол" от УНСС, София. Владее свободно английски и руски езици.
Председател на Управителния съвет и Изпълнителен директор на УниКредит Кънсюмър Файненсинг
Ивайло Главчовски се присъединява към УниКредит Булбанк през 2008 като Директор "Информационни технологии", след седем години работа в Майкрософт. Три години по-късно става Директор Глобално банково обслужване в банката.
От август 2014 до януари 2018 година е Директор Глобално банково обслужване на УниКредит Банк Русия, след което поема позицията Председател на Управителния съвет и Изпълнителен директор на УниКредит Кънсюмър Файненсинг.
Свилен Станчев e търговски Директор в Ай Би Ес България (IBS) - една от водещите ИТ компании в страната с фокус върху финансовата индустрия, аналитикс решенията и системната интеграция. Текущо IBS изпълнява ключови проекти във водещи банки, свързани с дигиталната трансформация, PSD2 регулацията, модернизирането на инфраструктурата и управлението на информационните активи. Свилен Станчев има над 12 годишен опит в ИТ сектора. Интересите му са свързани с инфраструктурата, API Economy и advanced analytics решенията, които помагат за развитие на дигитални бизнес модели.
Основател на ЛогСентинел, компания за иновации в информационната сигурност. Софтуерен инженер и архитект с 15 години опит. Бивш съветник за електронно управление към Министерски съвет. Блогър и чест лектор на технологични конференции.
Ръководител на представителството на ЕИБ за България
Ралица Карамфилова
Мениджър стратегическо развитие, LIREX
Ралица Карамфилова е мениджър стратегическо развитие на LIREX, водеща българска ИТ компания, една от най-експертните организации на европейския пазар в областта на информационните и комуникационни технологии. С 30 години опит във високотехнологичната индустрия, LIREX е водеща в реализацията на цялостни решения и професионални услуги за организации от много сфери на икономиката, както в корпоративния, така и в публичния сектор. Ралица е част от мениджърския екип на компанията през последните 10 години. В настоящата си роля, тя се фокусира върху цялостното развитие на компанията в дългосрочен план, както и върху изграждането на единна визия и подход в Маркетингa и Търговския отдел на LIREX. Ралица е бакалавър по бизнес администрация от Университета Вашингтон, САЩ, и е завършила магистърска програма Executive MBA в Американския университет в България.
Юлиян има над 20 години опит в проектирането и изграждането на корпоративни системи с фокус върху практическото внедряване на новите и нововъзникващи ИТ технологии. Той помага на бизнеса и ИТ да се разбират помежду си. Юлиян обогатява ИТ екипите, като им дава способността да отговарят на бизнес изискванията, както и на изискванията към бизнеса и по този начин предоставя възможност за постигане на бизнес целите. Някои от специалностите на г-н Лесев включват resilience, Network, Compute, SAN, Linux, Solaris, Storage и др.
председател на УС и Главен изпълнителен директор на Дженерали Застраховане АД
През 2010 г. г-н Станчев се присъединява към семейството на Дженерали чрез дружеството Джи Пи Презастраховане ЕАД, където заема постовете Зам.-главен оперативен директор и Главен директор по управление на риска. В тази своя роля той отговаря за звената Финанси, Счетоводство и Презастраховане. През 2014 г. г-н Станчев заема поста Главен оперативен директор и Главен директор по управление на риска отново в Джи Пи Презастраховане ЕАД. Също така става част от Съвета на директорите. Отговаря за звената Финанси, Счетоводство, Презастраховане, Човешки ресурси и Администрация. Само две години по-късно, през 2016 г., г-н Станчев заема длъжността на Изпълнителен директор и Главен директор по управление на риска в Джи Пи Презастраховане ЕАД, а едва няколко месеца по-късно същата година, става Главен изпълнителен директор и Главен директор по управление на риска в Джи Пи Презастраховане ЕАД. През 2018 г. г-н Станчев приема ново предизвикателство и поема ролята на Изпълнителен асистент на Главния изпълнителен директор на Дженерали ЦИЕ Холдинг Б.В., като бива позициониран в Прага, Чехия. Там той подпомага и съдейства на Главния изпълнителен директор на Дженерали ЦИЕ Холдинг Б.В. в управлението на дейността на Дженерали в Австрия, Централна и Източна Европа и Русия. През октомври 2020 г. заема позицията на ръководител Стратегия Австрия, Централна и Източна Европа и Русия в Дженерали ЦИЕ Холдинг Б.В. Участва в дефинирането и контрол на изпълнението на стратегията и поставените цели за дружествата на Дженерали в Австрия, Централна и Източна Европа и Русия. През декември 2020 г. г-н Николай Станчев е избран за Главен Изпълнителен Директор и председател на Управителния Съвет на Дженерали Застраховане АД.
Г-н Николай Станчев има бакалавърска степен от Университета за национално и световно стопанство, специалност Счетоводство и контрол. През 2007 г. придобива Професионално ниво, специалност Счетоводство от Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Член е на организацията от август 2014 г. През 2012 г. получава и магистърска степен от Университет за национално и световно стопанство, специалност Застраховане и социално дело със специализация Застраховане. Г-н Станчев също така има сертификат по застраховане от Chartered Insurance Institute (CII).
Съосновател и изпълнителен директор на Hellas Direct
Йоанис Коцианос
Председател, Алианц България Холдинг
Йоанис Коцианос е председател на Изпълнителния комитет на Алианц България. Застава начело на Алианц България през 2019 г. и под негово ръководство компанията извършва цялостна дигитална трансформация на бизнеса. Има над 23 годишен опит в сферата на застраховането, финансите, управлението на риска, прогнозното моделиране и развитието на нови продукти, като последните 13 години са в Allianz. Завършил е математика в Brown University Providence в САЩ и е сертифициран Актюер и Риск анализатор в Обществото на актюерите, Шаумбург, Илинойс.
Prices are automatically calculated in BGN. In case you need to pay in Euro with bank transfer and you need an invoice please write to [email protected]
Premium Digital Pass Live online access to the event - talks, parallel sessions, workshops Access to all parallel sessions and workshops - online Access to online networking Access to special offers from our partners Access to Q&A and Polls Оn-demand access to event videos
Можете да следвате нашите автори или важните за вас теми, само ако сте регистриран потребител.
Влезте в профила си или създайте нов.
С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата
политика за бисквитките
и
декларацията за поверителност.