Бойко Борисов нареди да се прекрати процедурата за "Хемус"
В официалното съобщение на Министерски съвет липсват мотивите за решението на министър-председателя
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Процедурата за избор на изпълнители на строителството на Автомагистрала "Хемус" – Лот 1 и Лот 2 ще бъде прекратена по разпореждане на министър-председателя Бойко Борисов. Това се посочва в официална информация от пресцентъра на Министерски съвет, но там липсват мотивите за това решение. Заповедта е сведена до министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, която незабавно да предприеме действия по прекратяване. Преди Нова година управляващите разпределиха почти 1 млрд. лв. за изграждане на 60 км от магистрала "Хемус" на фирми, свързани с Делян Пеевски и Първа инвестиционна банка, а една от тях е сочена за близка и до Валентин Златев.
Повече подробности може да прочетете тук.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
5 коментара
Шиши и Цеко Ската вече са пътници. Даже и Цаци вече не може да спаси братя си по кочина.
О, Баце е изтръпнал нещо...май има повели от Брюксел/Берлин...ми как ще спасяваме растежа на икономиката сега?
растеж, основан предимно на еврофондове, си сам по себе си проблематичен като автентичност
Бате Бойко се усети, че тази година пари от Еврофондове няма да има и дръпната ръчната на проекта. Изведнъж цената ще стане тройно по-малка. Не се чудете и защо КАТ почна толкова агресивно да си гледа работата. Пари няма и от някъде трябва да дойдат.
Явно правителството затяга финансовата дисциплина.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.