Радев и Борисов се срещнаха и обсъдиха модернизацията на въоръжените сили

Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Държавните институции трябва да работят заедно по важните за българското общество въпроси. Това е била общата позиция на президента Румен Радев и на министър-председателя Бойко Борисов, които разговаряха днес на "Дондуков" 2, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Срещата, която завършила с общо съгласие по тази очевидна формула за очакванията към всяко управление, се е провела по инициатива на премиера Борисов. На нея са били обсъдени въпроси, свързани с укрепването на сектор "Сигурност", реформите в правосъдието, проектите за модернизация на въоръжените сили и позициите на България в международен план.

Съобщението за срещата идва часове след като по bTV секретарят на президента Димитър Стоянов заяви, че сформираната в четвъртък парламентарна анкетна комисия за поръчката на нов изтребител реално се явява комисия анти-Радев, а процесът по създаването й е манипулиран от Цветан Цветанов.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар

Още от Капитал