Депутатите отхвърлиха окончателно ветото на закона "Пеевски за КТБ"

Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Промените в Закона за банковата несъстоятелност, станали известни като като поправките "Пеевски за КТБ", ще бъде обнародван до седмица, след като депутатите в сряда окончателно отхвърлиха ветото на президента Румен Радев върху текстовете. Това стана със 129 гласа от ГЕРБ, ДПС и "Обединените патриоти"

Според вносителите Йордан Цонев, Хамид Хамид и Делян Пеевски от ДПС поправките са средство срещу "вторичното разграбване на КТБ". Конкретните промени със задна дата правят недействителни сделки и обезпечения по заеми в КТБ. Така се дава възможност за разваляне на сделки, сключвани от 20 юни 2014 г. Реално това би спомогнало за овладяването на атрактивни дружества, които при сега действащото законодателство оставаха извън обсега на депутата от ДПС Делян Пеевски, като например "Петрол" или "Дунарит".


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ivan_mitev57 avatar :-|
    Иван Митев

    При сегашните условия без защита срещу вредното влияние от въведената парична единица, ако можеше да се спаси "КТБ" АД, то в света нямаше да банкрутира нито една банка.
    В света банкрутират десетки хиляди банки, ала за много хора щетите са недостатъчни да видят наличната държавна грешка.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал