Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
В понеделник държавният глава Румен Радев събира на "Дондуков" 2 представителите на всички парламентарни групи, ръководството на Народното събрание, премиера Бойко Борисов, началниците на специалните служби, главния прокурор Сотир Цацаров и други висши представители на държавните институции, за да обсъждат проблемите с борбата с корупцията. Това ще стане в рамките на Консултативния съвет по национална сигурност (КСНС) на тема "Резултати от противодействието на корупцията по високите етажи на властта. Необходимост от мерки".
Румен Радев не е свиквал КСНС от 19 април миналата година, когато обсъждаха позицията на България в общата политика по сигурност и отбрана на ЕС. Заради дългата пауза между заседанията президентът беше упрекван напоследък от зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов. Сега той най-вероятно ще е един от поводите за разговорите, защото името му беше в центъра на скандал за евтини апартаменти за политици във властта. Още по-едър проблем се появи в последните дни заради разминаванията в имотните документи на председателя на КПКОНПИ Пламен Георгиев. Оказва се, че комисията, която той оглавява, трябва да го провери, и то само ако някой я сигнализира. Останалите институции, които биха имали отношение към казуса, също мълчат.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Абсолютизирането на проблема за корупция подпомага за щети.
Фаталният обществен проблем са неограничаваните щети от работата на централната банка (ЦБ). Заради държавната неправилност – колкото повече работят хората за икономически растеж, толкова повече са възникналите щети. При създадената обстановка е невъзможно устойчиво подобрение на жизненото равнище. Правителството е с подсигуряван провал.
Пренебрегването на фаталната държавна грешка създава условия за възникване на щети, които са много пъти по-големи от щетите от корупция.
Абсолютизирането на проблема за корупция ангажира общественото внимание и увеличава щетите.
Устойчивият държавен просперитет е възможен само при обществено предпазване спрямо щети от ЦБ.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход