Президентът свиква утре КСНС заради ескалацията на напрежението между САЩ и Иран

Бюлетин: Моят Капитал Моят Капитал

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.

Темата на заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) в четвъртък ще бъде "Възможни рискове и заплахи за националната сигурност в контекста на усложнената среда на сигурност в Близкия изток". Напрежението между САЩ и Иран ескалира, след като американците елиминираха с удар с дрон иранския генерал Касем Сюлеймани на летището в Багдад на 3 януари, а Иран отвърна с ракетни удари срещу две американски военни бази в Ирак в ранните часове днес. Ситуацията въобще не е безрискова и за България, тъй като ответни удари срещу САЩ чрез асиметрично отмъщение върху по-лесни мишени сред съюзниците им е доказана иранска практика.


Архивът на "Капитал"

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар

Още от Капитал