Да създаваш на инат
Няколко примера как в "годината на кризата" всичко е възможно, стига да избереш действието
Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
"Започнахме да си помагаме и да действаме", така един приятел, без да иска, стана автор на най-хубавата и точна реплика, с която да обобщим 2010 г.
Годината, в която сп. TIME определи за личност номер едно в света 26-годишния създател на Facebook Марк Зукърбърг, а не заплашителния Джулиан Асандж (WikiLeaks). Доброто и този път победи – гениално простата идея, с млад дух и положителен заряд.Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
Снимането на филми без пари преди 20 г. го наричахме "художествена самодейност" и имаше сериозен вододелител с професионалното кино, който съществува и днес.Така, че вместо за реклама, правенето на филми без бюджет си е за срам.защото филма ще го гледат той, някои от близките му роднини и феновете му , които се броят на пръстите на едната ръка на невнимателен стругар.А, в youtube винаги има идиоти да гледат каквото и да е, но това НЕ Е кино. Това няма да донесе и награди на СЕРИОЗЕН фестивал, така, че служи само за начесване на краста (каквато беше целта на художествената самодейност навремето).Пропагандиранет о на подобен художественосамодейски ентусиазъм е смешно и не говори добре за Капитал, които уж се позиционират в професионалния сектор.
И не ми давайте примери на безбюджетни филми спечелили награди и/или зрители. Със сигурност не знаете цялата истина около тях , а тя не е такава каквато се представя в медиите.
Накратко професионализма и безбюджетното правене на филми са различни работи и не е нужно да ги врете в лицето на хората и да ги пропагандирате (освен ако не ви е платено).
До коментар [#2] от "sulio_parvi":
Прав си, само че Капитал Light съществува за идеята "позитивно мислене" независимо колко е мислене, дали е перспективно и сериозно. Важно да е "позитивно", а описаното горе е такова. Аз мисля позитивно в дългосрочен план, а в ежедневието гледам по-скоро негативно с цел да изглаждам нещата които не са наред. Който вижда нещо правено-недоправено, мислено-недомислено и казва "ооо, супер" трябва да е или супер лицемер или пълен глупак.
"скоро ще излезе статия и в шанхайско списание с 2 милиона тираж" .. сигурно е вътрешно издание на някоя неголяма жилищна кооперация :) Това, разбира се, в рамките на шегата, а мястото (PaperCake) изглежда много приятно.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.