В музея на чудесата
Архитектът на "Музейко" Лий Сколник пред Light за това как се прави детски музей и кои са силните и слабите страни на културната среда в България
Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
През лятото на следващата година България най-накрая ще има музей, в който забранителните надписи "Не пипай" ще бъдат заменени с подканващите "Открий", "Разбери", "Изследвай". На 3500 кв. метра площ детският научен център "Музейко" ще приюти на едно място знание от различни научни сфери, но представено по интерактивен и забавен за децата начин. Идеята е те да учат докато играят, да намират връзките между науките, между миналото, настоящето и бъдещето. Проектът е финансиран от фондация "Америка за България" с първоначална инвестиция от 22 млн. лв. В момента се прави цялостна реконструкция на сградата на "Музейко" в Студентска община, изпробват се прототипи на бъдещото съдържание на музея и се обучават служителите му.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Браво, пожелавам ви успех. Българите сме любознателен народ и ще има много посетители. А най-хубавото е, че е в моя квартал :)
От няколко години знам за идеята за детски музей и най-сетне новини за някакво развитие. Ще бъде страхотно място за децата, но и съм сигурна, че и на възрастните ще им е интересно :)
Пожелавам успех в начинанието , хубаво е когато науката е интересна :)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход