

Light

Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.

Достъпът до интернет е едно от основните човешки права в съвременното общество настояват Обединените нации (ОН) още от началото на милениума. Сега то е официално признато и изрично регламентирано в страни като Естония, Франция, Испания, Финландия, Гърция. Арабската пролет с революциите в Египет и Тунис се вписват в тенденцията и вниманието към спазването му нараства. В един от последните си рапорти специалният докладчик на ОН Франк Ла Руе съветва правителствата да избягват закони, които разрешават достъпът да бъде блокиран. Въпреки това и той твърди, че едно от основните човешки права все още не може да се прилага във всички страни, но "това не бива да отказва правителствата им да продължават да се опитват да осигурят на населението си достъп до мрежата".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
А у нас как е????
Ако някой си мисли че ние сме от страните изброени по горе ще остане изненадан.Моето право на достъп до интернет не е нарушено ,но едно министерство каквото е това на правосъдието нарушава това мое право на информация чрез интернет.
През м.май чрез запитване до имеил адрес към търговския регистър които е към това министерство ,касаещо подаване на ГФО по ел.път ,в своята недостъпност тази институция не се интересува че работи е единствено и само за гражданите на тази страна данъкоплатците от които тя се издържа
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход