Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Ободряващо хапче в задръстения ни свят. Така действа третият филм на едва 31-годишния Деймиън Шазел. Музикант (барабанист като героя си в "Камшичен удар"), завършил Harvard Film School с дипломна работа камерен джазов мюзикъл (Guy and Madeline on a Park Bench). Състудент с автора на песните тук Джъстин Хъруиц. И очевидно човек, който не се отказва лесно от мечтите си. Такива са и героите му в La La Land (смисълът на заглавието на български е, че трябва да си малко "тра-ла-ла", за да си мислиш, че ще успееш в шоубизнеса на Ел Ей).

Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
8 коментара
Великолепен филм. Просто ви съветвам да отидете да го гледате. Това е.
Трябва да правят повече такива красоти. Изключително докосващ.
Предвид "Whiplash", това трябва да бъде едно парченце изящество.
С удоволствие излезнах от този прекрасен, изпълнен с любов и мъдрост филм. Краят е особено силен и позитивен. Животът е точно това - любовта с която превъзмогваме последиците от своите избори и с която се наслаждаваме на въображението си!
Според Ябълки и Ягодки филмът пропагандира и издига кариерата над любовта и насърчава западното общество все по-устремено да се отдалечава от нея. За нас е парадокс, че филмът се възприема от хората като романтичен. Ако един фермер се грижи за своите ябълки и ягодки освен труд му трябва и любов. "С песен в живота" отнема любовта от фермера и му оставя само съревнованието с ближните му фермери...
До коментар [#5] от "qbulkiqgodki":
Ябълки и Ягодки, въпреки че до известна степен разбира отношението Ви, Супичка в кутийка не е съгласна с Вас.
Първо, филмът по никакъв начин не пропагандира издигането на каквато и да е кариера, още по-малко пък я съпоставя с любовта. Няма нищо парадоксално в сантименталната романтика на въпросният филм, защото именно тя ни откъсва от напрегнатото ежедневие и ни връща обратно в по-прости времена, в които танцът е достатъчен да изрази отношението на двама души един към друг.
Естествено, че за да се отгледат Ягодки, Ябълки и да се свари супичка са необходими и труд и любов. Според мен филмът доказва това, че няма ли любов - няма да бъде и вложен труд.
Не се разстройвайте, а се пазете от лошите фермери :)
До коментар [#6] от "Супичкавкутийка":
Както първият филм на режисьора отчетливо пропагандира издигането на кариерата над любовта, по същия начин, но в преувеличен холивудски мащаб "С песен в живота" прави същото! Не е ли това именно целта на матрицата, в която ни отвежда тази индустрия.
За мен най-доброто качество на филма е отсъствието на китайци, които спасяват света.
Кокошката или яйцето, трудът или любовта, капитализмът или екзистенциалният минимализъм. Понятията се размиват между хубавите костюми във филма и елементарната нужда на хората да бъдат откъснати от напрегнатото си ежедневие в сладникавото лице на Гослинг.
И Вие се пазете от лошите фермери, защото те могат да дойдат и във вашия двор! Болшевишки...
До коментар [#7] от "qbulkiqgodki":
Първият филм на режисьора пропагандира само и единствено любов - любов към себе си и нещата, които ти придават цялостност. В този филм има надграждане над тази идея, където любовта вече струи и навън, към другия. Ако това е матрицата на тази индустрия, то тя е за предпочитане пред "Бързи и Яростни" или "Трите Хикса", не мислите ли?
Всичките герои във филма носят дрехи. Тези дрехи, най-вероятно са правени в Китай. Т.е. китайците са навсякъде, недейте да ги подценявате.
Лицето на Раян Гослинг е толкова безизразно, че чак носи една особена минималистична епичност.
Моля Ви, моят двор е всичко друго, но не и болшевишки!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.