Науката идва... в "Тракия"
През 2020 г. в Пловдив ще се появи чисто нов кампус по растителна биология и биотехнология за 30 млн. лв.


Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Когато преди 14 години доц. д-р Милен Георгиев от Института по микробиология към Българската академия на науките (БАН) заминава на първата си специализация в чужбина, апаратите в Германия му изглеждат като от космически кораб. Днес той, както и още няколко колеги от Центъра по растителна системна биология и биотехнология (ЦРСББ) са си поставили за цел следващото поколение български учени да не се чувстват така.
За проекта
PlantaSIST, както се нарича проектът, е единственият български такъв в първия конкурс по инструмента "Тийминг" на рамковата програма "Хоризонт 2020", която цели да свърже научните среди в страни с по-ниско ниво на иновации с тези от по-развитите страни. Нещо повече – ЦРСББ е водещ партньор по проекта, в който от германска страна партньори са университетът в Потсдам и институтът "Макс Планк" по молекулярна растителна физиология. От българска страна пък освен Института по микробиология към БАН в проекта участват още Институтът по зеленчукови култури "Марица" и Институтът по молекулярна биология и биотехнология.Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.