Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Шопенхауер щеше да е едновременно доволен и объркан. Философският му фундамент – волята, е главна движеща сила в "Зеленият фенер" (Green Lantern), думата е спомената поне стотина пъти. От друга страна, идеята на песимистичния германец, че тя е първопричина за тъжната човешка участ, е преобърната. В първата модерна адаптация на комикса на DC от 1940 г. волята е добрата сила във Вселената. Лошата е страхът, битката между двете е епична, води се с цялата компютърна мощ на студия като "Уорнърс".
Залогът им в схватката с Marvel за лятната подрастваща публика е режисурата на Мартин Кембъл ("Маската на Зоро", "Казино "Роял"), доказал, че може да установява нови и вдъхва живот на поизхабени (Джеймс Бонд) начинания. В случая много му е помогнало, че е започнал като оператор. В голямата си част филмът е изисквал от Кембъл организация на декор (леко преписан от новите Star Wars), ефекти и светлина. Актьорите са били важни само доколкото "оцветяват" предварителните комиксови контури в разделението добри-лоши. Дори светила като Тим Робинс, Питър Сарсгаард и Марк Стронг са обречени да играят знаци, защото всякакви драматични дълбочини и усложнения биха объркали търсената възрастово публика.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.