Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Припомняме, че според Първия закон на Айзък Азимов роботът не може да навреди на човека. В полукомедийния и на места трогателен екшън "Чапи" (Chappie) на южноафриканския талант Нийл Бломкамп ("Сектор 9") мислещата машина е доведена до състояние да го направи. Рядко се случва да съотнасяме актуален български филм със скъпа холивудска продукция, но и Омбре от филма на Емил Тонев и Захари Паунов, и Чапи на Бломкамп са невинни съзнания с чисти детски души, откриващи реалния човешки свят с неговата грубост, насилие и размити представи за добро и зло.
СЮЖЕТ
Йоханесбург, 2016. Полицейски роботи почти са се справили с престъпността. Техният създател (Дев Пател) тайно ъпгрейдва един бракуван до пълноценно човешко съзнание. Тройка гангстери пънкари го отвличат, възпитават и впрягат за свои цели.Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Е, малко внимание към това, което пишем няма да е излишно - цитираното се отнася за Първия закон, разбира се
Третият закон гласи, че роботът трябва да се грижи за своята безопасност, освен в случаите, когато това противоречи на Първия и Втория закон...
Публикувано през m.capital.bg
Нищо де, пак са чули за Азимов, роботика, закони..
Публикувано през m.capital.bg
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.