Светът онлайн е новата реалност
До 2020 г. средностатистическият човек ще провежда повече разговори с ботове, отколкото с романтичния си партньор


Валентина Миланова

Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.
Постоянната еволюция в технологиите променя не само устройствата, които ползваме, а и начините, по които организираме ежедневието си. Докато политиците днес говорят за преместването на работни места, дигиталният свят се придвижва към това да премести някои професии дори в Космоса. Ежегодният доклад на консултантската агенция Gartner представя десет основни прогнози за начините, по които технологичните иновации ще променят обществените структури и обичаи в следващите три до пет години. Погледът към бъдещето на Gartner се фокусира върху взаимодействията между хората и заобикалящата ги дигитализирана среда. Разглеждат се преживяванията на потребителя в сферите на търговията, технологиите и бизнес иновациите. Много от темите в доклада на Gartner ще бъдат разгледани на DigitalK - българската конференция за дигитални технологии, иновации и предприемачество. Тази година сред лекторите ще бъдат някои от основните двигатели на промените в дигиталния свят като Брок Пиърс от Bitcoin Foundation и Навийн Джейн, първият човек с лиценз за частни полети до Луната. Събитието, което е организирано от "Капитал" и фондовете LAUNChub Ventures и NEVEQ, ще се проведе на 8 и 9 юни в Sofia Event Center.

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
"Дневник", четете ли? Това дето го наа... направихте с коментарите, за да вървят на телефоните, по света вече се връщат от там. Ето го в статията:
"Нерентабилна инвестиция
До 2019 г. 20% от световните брандове ще се откажат от мобилните си приложения. Според Gartner през изминалата година много компании са достигнали заключението, че мобилните апликации не изплащат инвестираните в тях ресурси."
До коментар [#1] от "gost22":
Здравейте, обратната връзка е ценна за нас, но макар и под една шапка, "Капитал" и "Дневник" са отделни медии с отделни журналистически екипи. Ако желаете колегите от "Дневник" да разберат вашето мнение, удачно би било да коментирате в техния сайт или да изпратите мейл до [email protected]. Успех!
До коментар [#2] от "capital":
Браво! Много точно казано! :-)
На мен лично перспективата все повече процеси да се дигитализират ми звучи много добре, но съм сигурен, че непрекъснато ще има баланс между онлайн и офлайн реалността. То другояче и не може да бъде, все пак сме физически същества и живеем във физически свят. Най-хубавото е това за работните места - все повече хора ще могат да работят онлайн и от удобството на собствените си домове, на почивка или през телефоните си. Възможно е цялата тази дигитализация да ни изправи пред нови проблеми, но съм убеден, че и тях ще преодолеем с лекота, както сме го правели досега. :-)
Напълно вярваме в нуждата от запазване на баланс между онлайн и офлайн реалността. Неслучайно с развитието на технологиите възникват и термини като "Интернет зависимост" и "дигитален детокс". С цел да насочим внимание към непълноценното време, което прекарваме онлайн, наскоро стартирахме и инициатива за намаляване на зависимостта от мобилни телефони. Ако се интересувате, може да прочетете повече тук: https://www.thisisbash.com/smartphone-detox/
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.