Новите дрехи на пора

Последните модни тенденции според Dogyfashion

©  Цветелина Белутова

Преди да се залови с мода за домашни любимци, Гергана Янакиева работи в Столичната библиотека и има значителен принос за електронната й система. След това напуска и се посвещава напълно на магазина за домашни любимци. Сега ни посреща с изобилие от дрехи и аксесоари за кучета, котки и дори за пор. Споделя, че дрехите, които изработва, са не просто радост за окото, но имат и сериозна практическа стойност за животните, тъй като ги предпазват от студ, кал, влага. Последното важи двойно за ловджийските екземпляри, които винаги са застрашени от заблудените куршуми на стопаните си, но не и когато са с жилетка в ярък цвят. Първата дреха, която Гергана Янакиева шие, е за болното хинче на майка й: "Оказа се, че има херния и трябва да я оперират, разказва тя. Трябваше с нещо да я облечем. И така започнах – нито имах представа как се шие, нито някакви размери, нито ми беше ясно как се правят дрехите, нито материи, нищо. Нямах представа за какво става дума." После идва превратният момент на кризата от 1996 г. и нови възможности: "Трябваше да се прави нещо освен държавната работа." Така се появява Dogyfashion, а конкретната търговска история е свързана с лютата зима: "Беше коледно време, студено, вървях по улиците с една торба, пълна с дрешки. В една малка книжарничка стояха мъж и жена с териер, който беше пет-шестмесечен и мръзнеше. Понеже никога нищо не съм продавала, се питах дали да вляза или не. Викам си, петдесет на петдесет е – или ще ме изгонят, или ще си купят хората. Вие имате куче, влиза Гергана, пък аз имам дрешки. Бяха страшно учудени, защото това никъде не се виждаше. И си взеха дрешка - едно каренце. След това си купиха от магазина на "Солунска". Даже ми направиха и поръчки. Приятели сме и досега. Така тръгнаха нещата."

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
3 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    sabinap avatar :-?
    Събина
    • - 3
    • + 4

дрешки за нещастните кученца гледани от кифли мутренски гаджета. :(
    не разбирам защо това е интересно за Капитал Light. o.O

Нередност?
  • 2
    ras16377431 avatar :-|
    ras16377431
    • + 1

Яка селяния. За да няма заблуда колко яка е селянията, Dogyfashion са се постарали да ползват чалга правописа на клуб Versai.

Нередност?
  • 3
    gt avatar :-P
    гт
    • - 1

Къде ми е бутонът "Отврат"?!

Такова, де, "Не препоръчвам"!

:-)

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал