5 критерия, които ме залепват за екрана

©  Ася Колева-Стоянова

На 24 февруари тази година Чарли Шийн, увиснал на върха на черешата, изпрати отворено писмо до клюкарския сайт TMZ по повод временното замразяване на сериала "Двама мъже и половина". В него той нарича създателя на сериала Чък Лори "заразна малка ларва", "земен червей" и твърди, че "го е смазал с думи, а представете си какво бих направил с огнедишащите си юмруци". Накрая призовава "красивите си верни фенове" да застанат рамо до рамо с него. "Помни, че това са моите хора... не твои",  завършва вдъхновения му текст.

С него Чарли Шийн на практика уби "Двама мъже и половина", защото реши, че е Джордж Клуни. Само че дори след напускането на Клуни (в средата на петия сезон), "Спешно отделение" продължи още 10 години. Актьорите в сериалите не са никак решаващи и без сценария на Чък Лори, Чарли вече не е очарователен негодник, а кух откачалник с боядисана коса. Ако трябва да избирам враждуващ лагер, аз съм от хората на Чък Лори.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
8 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ayay avatar :-P
    Шшшт
    • - 2
    • + 9

Бомба.

Нередност?
  • 2
    petyavezieva avatar :-|
    petyavezieva
    • - 8
    • + 13

Vseki ima pravo da niama vkus

Нередност?
  • 3
    tanyastef avatar :-|
    Tanya
    • - 7
    • + 3

Калина Гарелова пише толкова красиво. Опиянена съм!

Нередност?
  • 4
    ras16377431 avatar :-|
    ras16377431
    • - 9
    • + 9

Много блудкави сериали харесва тая жена. Ако имаше нещо наистина чудесно в това медиите две седмици да се занимават с раздутото его на някакъв наркоманец, то беше краят на Двама мъже и половина. Не съм успявал да изгледам цял епизод, а приятелката ми, която е гледала един-два не разбра защо обикновения човечец в главната роля се води някакъв анархичен секс-бог. Заключихме, че сериалът сигурно е за деца, защото само те биха се впечатлили от беззъбите му лакърдийки.

Нередност?
  • 5
    panayden avatar :-|
    panayden
    • + 5

За 1. Created by... - тук задължително влиза Том Хупър, който направи два изключителни минисериала - "Елизабет І" и "Джон Адамс" - и двата спечелили над 20 награди "Еми" всеки - и отделни серии в няколко други,, за да стигне накрая, на 37 години, до "Речта на краля", който... знаем какво е и какви отличия получи...

Нередност?
  • 6
    xon2003 avatar :-|
    Starsky
    • - 7
    • + 5

До коментар [#3] от "tanyastef":

Не мога да се съглася с Вас! Писанието е особено злокачествен екземпляр от продукцията в Капитал, включваща и представяните тук бг писатели и кинаджии. Писанията в медията се отличават с няколко типични черти:
    - умозрителност (тоест, загледани в собствения пъп, възприеман като центъра на света)
    - лоша информираност (компенсирана със силно субективни мнения, да не кажем нарочно изкривени факти)
    - липса на структура.
    Единственото, което води до замайване е безкрайната словоблудност.

Нередност?
  • 7
    benisio avatar :-?
    benisio
    • - 5
    • + 2

К'во ги коментирате толкова тия сериали?
    Особено пък тоя с Чарли Шийн, няма толкоз тъп филм.

Нередност?
  • 8
    shaitan avatar :-|
    shaitan
    • + 1

Всичко хубаво - видях заглавието, идеята ми хареса, ама няма един сериал от тези посочени от автора, който да е поне малко стойностен. Все едно да тръгна да пиша за велика литература, но да се основавам на булевардни романи.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал