Осем стаи

Историите на няколко волни души, за които "моят дом е моят офис"

Lightest' 2011 e специално създадена рубрика, в която сме събрали най-препоръчваните от читателите материали, публикувани в Капитал Light през годината. 

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
18 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    edin_lud avatar :-|
    bolenZdravNosi
    • + 49

Интересна статия ,напълно съм съгласен с г-н Пламен Петков че социалните мрежи са убийци на време.

Нередност?
  • 2
    brilqntin avatar :-P
    Диана
    • + 48

Супер! е, не е супер това, че хората си живеят по офисите, но е супер да си работиш от дома - стига да имаш самоконтрол. за мен най-ценното на фрийланса е свободното време или по-скоро - контрола над собственото ти време. искаш свободно време да караш колело в четвъртък следобед - така си организираш деня, че да го сториш и не се притесняваш за шефове и иработно време :-) самодисциплината обаче е много важна, за да успява човек да си свърши работата и да има свободно време за себе си и социален живот, а не да се превърне в работохолик или безделник, който живее в офиса :-0

Нередност?
  • 3
    cubandissident avatar :-?
    Svetlusha
    • + 26

Очарователна идея за писанието! Адски ми допадна! Възхищавам се на самодисциплината на тези хора - предполагам, че изграждането й е доста времепоглъщащ процес... но сигурно успехът е присъщ за творческите личности.

Нередност?
  • 4
    innlov avatar :-P
    innlov
    • - 36
    • + 8

Супер секси а?! :)
    "Джиткаш" си от къщи и ти плащат на всичкото отгоре.
    Не си някакъв цървул или галош трупащ стаж в цеха или на полето.

Интересно дали балет може да се прави от къщи... ;)
    Какво ще кажеш Биляна?

Нередност?
  • 5
    gargamel09 avatar :-|
    gergana09
    • - 2
    • + 40

Благодаря за статията. Видях, че моите страхове и самокритики при анализа на работата ми до голяма степен се припокриват с тези на другите. Тоест, не съм изключение в проверяването на мейла и усещането понякога, че си губя времето :-) Въпреки тези вътрешни борби, обаче трябва да отбележа, че според мен работата в къщи е по-ефективна, отколкото работа в офиса. Наложи ми се няколко пъти да работя с други хора и бях поразена какво тотално губене на време е! Да, по принцип мейлът ми стои отворен и от време на време си отварям ФБ, за да се разсея, но това е нищо в сравнение с губенето на време, което хората могат да си организират групово. Хора, които влизат и започват да ти говорят без да те попитат дали ти пречат, дълги безсъдържателни разговори, ей така, за да мине времето ... ужас. Занимават ме с неща, които първо не ме интересуват, второ са толкова незначителни, че няма смисъл да бъдат обсъждани. Просто полудявах. Като се има предвид, че в офисите винаги някой може да те извика за среща, заседание и тн смятам, че там работният процес се нарушава много повече.

Нередност?
  • 6
    rordin avatar :-|
    victor troska
    • - 3
    • + 13

До коментар [#2] от "brilqntin":
    фриланс и свободно време? къде го т'ва свободно време.

Нередност?
  • 8
    brilqntin avatar :-|
    Диана
    • + 20

До коментар [#6] от "victor troska":
    ами аз имам доста от него понякога - друг път не толкова, въпрос на планиране :-) но именно заради свободата и контрола над собственото ми време започнах да се занимавам с фрийланс - към момента успешно се справям и "за протокола" - имам МНОГО повече свободно време отколкото преди като работех на "нормална" работа ;-)

Нередност?
  • 9
    rordin avatar :-|
    victor troska
    • + 20

До коментар [#8] от "brilqntin":
    аз пък не. преди от офисни малоумщини едвам успявах да работя 2-3 часа дневно.
    сега поне мога да ги правя 12-14. то май съм работохолик, но това е тема на друг разговор.
    а контролът на времето си е хубаво нещо - човек може да си отспи след махмурлук.

Нередност?
  • 10
    smart_za_batkov avatar :-|
    Батков-вън
    • + 28

в много фирми на запад вече шефовете се интересуват единствено дали си си свършил работата добре, а дали си го правил в офиса, вкъщи или на луната им е все тая

това ще стане масовата практика рано или късно

в ужасно много фирми 99% от това, което служителите обменят по между си е на електронен формат - е защо тогава трябва да бъдат в една сграда когато си пращат мейл?

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал