Приключенията на Лукчо

За удоволствието да отгледаш обяда си сам

©  Цветелина Белутова

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
7 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    double.bubble avatar :-?
    Forgive me, if it was my fault
    • + 10

"В YouTube има клипче, в което привидно стар човек отхапва първенеца "най-люта чушка за 2011" и близо час буквално се гърчи на земята."
    http://www.youtube.com/watch?v=1tRq8ExAHzk

"Пуснахме си музика, заредихме се с мляко и хляб и пробвахме сорта кайен (40 000 SHU)..........
    Двамата я споделят, експериментирайки с ядене на Бут Джолокия (1 000 000 SHU), която официално държи рекорда на "Гинес" към днешна дата. "
    http://www.youtube.com/watch?v=GhxT2XeXgLg&feature=related

Нередност?
  • 2
    tsonkooo avatar :-|
    Тsonkooo
    • + 11

Наистина, не бива да се прогонват или унищожават различните животинки в градината, така се поддържа равновесието в природата - къртичето не посяга на растенията, има ли къртици значи има слепи кучета, има ли змии значи има мишки, има ли таралежи значи има змии...

Нередност?
  • 3
    sunlight_bg avatar :-|
    sunlight
    • + 12

Историята на вторя младеж определено ме вдъхнови :) вече си представям тераската си със саксийки с мента, босилек и дръвче лайм, които перфектно ще ми паснат на домашните коктейли и италианска кухня :) :) :)

Нередност?
  • 4
    daria_vip avatar :-|
    daria_vip
    • + 10

Всяко едно семейство може поне подправките да отглежда вкъщи в саксии в Естествен здравословен вид
    А пък ако живееш в къща на село си е престъпление да нямаш малка фермичка за яйца мляко и тн

Нередност?
  • 5
    abadobata avatar :-|
    Distributed
    • - 2
    • + 3

Трудно ще се изхрани цялото човечество по подбен начин.

Освен това аз избягвам да ям нещо виряло в София и наоколо, камо ли по тераста ми - смогът е лудница.

Нередност?
  • 6
    double.bubble avatar :-P
    Forgive me, if it was my fault
    • + 6

Най-много ми хареса уюта на терасата на Симеон Василев...С тези малки и големи саксийки, с трепкащите в зелено нюанси от всякакви подправчици и растения от тях, със старанието на Симеон да си ги подреди китно, с усмивката му на непукист от леките провали при отглеждането им...
    Имах всякакви опити да си отглеждам растенийца вкъщи. Най-много съм горда от розмарина, който израстна буйно в диаметър около саксията си и пусна дори дървени стъбълца и всичко това се случи в стаята ми! После внезапно увехна, но и досега имам суха подправка-розмарин домашно производство.:)

Нередност?
  • 7
    krok avatar :-|
    Aliz
    • + 1

"Градският градинар се запалва по разсаждАнията преди около година и половина"

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал