Осми Марс
Абонирайте се за Капитал

Всеки петък икономически анализ и коментар на текущите събития от седмицата.
Съдържанието е организирано в три области, за които Капитал е полезен:

K1 Средата (политическа, макроикономическа регулаторна правна)
K2 Бизнесът (пазари, продукти, конкуренция, мениджмънт)
K3 Моят капитал (лични финанси, свободно време, образование, извън бизнеса).

Абонирайте се за Капитал

Осми Марс

Осми Марс

13594 прочитания

© Инна Павлова

Осми март е лош лак за коса.

Голяма коса като кофа. Коса, която не мърда, не диша и би била чудно гнездо за нещо живо и смислено.

Осми март е костюм от полиестер, който при много усилие би могъл сега да изглежда hip, но не е. Мишниците са втвърдени и миришат на пот, защото тогава... защото тогава хората се къпеха по-рядко. Химическото чистене, пак тогава, странно засилваше миризмата, вместо да я премахне.

Осми март е тъпи карамфили с копър. Единствената зелена украса на времето удивително приличаше на копър.

Осми март е грозни, вонящи ресторанти, пълни с пияни, предимно мъже. Мъжете пушат и вонят и под влиянието на стограмови чаши, пълни с топли, гадни водки или с топъл, гаден коняк "Слънчев бряг" с кодовото име "слънчев удар" гледат жените си благосклонно като говеда.

Вечерята в най-добрия случай се състои от домати шмеркезе (!?!), шопска салата с отдавна мъртви домати и медальон с гъби без домати, слава богу. За по-обикновените хора – студени кебапчета до посиняване. И гъбите, и медальонът независимо от необикновеността или обикновеността на клиента са придружени от отдавна пържени картофи. Картофи с вкус на ледени трици. Сервитьорът е гнусен тип, който гледа клиентите с погнуса и с погнуса ги удря в сметката. Ходи бавно, не желае да говори, а само кратко мучи и не се трогва от плахи опити за контакт. Никога не гледа в очите, а някъде далече. От друга страна, е прав. Няма нищо за гледане. Колкото по-далече, толкова по-добре, ама няма. Стой си в социалистическа България.

На осми март от ресторантите излизат уважени жени, подкрепящи залитащите си мъже, които са ги уважили тази вечер и които ще ги уважат още малко, като се приберат в къщи.

Осми март е като първата космонавтка Валентина Терешкова. Съветско събитие.

"Този път вместо кучето лайка изстреляхме жена в Космоса. Да й подарим карамфили с копър и да я облечем с пластмасов костюм с по кебапче в джобовете. И хайде на планета Осми Марс, на която жените са равни с мъжете по уважение!"

Осми Марс е за лузърки, които даже не знаят какво е соц, но са достойни за него. Това е. Тази планета не е моята, ако някой не е разбрал...

Осми март е лош лак за коса.

Голяма коса като кофа. Коса, която не мърда, не диша и би била чудно гнездо за нещо живо и смислено.

Благодарим ви, че четете Капитал!

Вие използвате поверителен режим на интернет браузъра си. За да прочетете статията, трябва да влезете в профила си.
Влезте в профила си
Всеки потребител може да чете до 10 статии месечно без да има абонамент за Капитал.
Вижте абонаментните планове

58 коментара
  • 1
    nikolavj avatar :-|
    Никола Йорданов

Дааа ... разбирам. вие имате неприятни чувства/ преживявания и искате да ги споделите.

• 2
    gospodin avatar :-|
    Г-н D
    • -26
    • +130

Доста напън за анти нешо. Резултатът - измъчен запотен текст.

• 3
    gargamel09 avatar :-|
    gergana09

боже, много съм добра! познах коя е авторката преди да видя името :-) различни теми, а ненавистта към хората еднаква ...

• 4
    prelestna avatar :-?
    prelestna

Поздравления за Милена, за много кратко успя да се превърне в това, което оплюва в 90% от писанията си. Затова ли се върна бе Миленче?

• 5
    atera avatar :-|
    Георги Георгиев

Кое в текста на Милена Фучеджиева не е вярно!?

"Осми март е лош лак за коса." - и с това да беше приключила, пак щеше да е казала всичко...

• 6
    tedkamedka avatar :-|
    tedkamedka

в интерес на истината, 8-ми март е международен празним на жената, не само за (пост)комунистическите страни!

• 7
    betsun avatar :-|
    betsun

госпожата май се взима твърде на сериозно, въпреки че претендира за обратното

• 8
    gallnare avatar :-?
    Мария

Прелюбопитно четиво, връща към нещо до болка познато и уж забравено, ама всъщност дремещо у мен от двадесет години насам. Дали защото съм далеч от тази реалност, която описва авторката, и я наблюдавам отстрани, съм по-склонна да й вярвам, отколкото други, които са вътре в нея? Мъчно ми е за тези жени, които чакат с нетърпение Осми март, за да бъдат уважени. Мисля, че на Милена също.

• 9
    gargamel09 avatar :-|
    gergana09

До коментар [#8] от "mimi_pmi":

Мъчно ми е за тези жени, и за Милена Фучеджиева също, които са преживяли САМО това уважение.

• 10
    karla_10 avatar :-|
    Karla Hanneman

На мен пък ми хареса. Май точно това е бил соца.

п.п. осми март е подигравка с жените , освен ако нямат много извратено чувство за хумор.
    Ако някой реши "да ме уважи" по случай празника ще го цапна :)

Нов коментар

За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.

Вход

Още от Капитал

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. OK