Френска "целувка"

Макароните са сладки с древна история

Преди няколко години подхвърлих на един французин, че никога не съм опитвала френските макарони – това не са ли просто целувки с подозрителен цвят? Голяма грешка. Срещнах цялото презрение на света, две разширени от ужас зеници и онова Quoi?!?

Добре, че повечето грешки са поправими, и само месец по-късно дойде моментът да ги опитам, а той се оказа един от онези, които човек нарича събитие в живота си.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
11 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    marinella.ivova avatar :-|
    marinella.ivova
    • - 4
    • + 6

Само искам да видя как някой ще направи макарони, добавяйки розова вода. Добавяйки каквато и да е течност. ?!

Нередност?
  • 2
    dragoslava avatar :-P
    Dragoslava
    • - 1
    • + 8

Ей такива събласнителни неща, особено кафявото, те карат да забравиш що е здравословно и полезно.

Нередност?
  • 3
    dragoslava avatar :-|
    Dragoslava
    • - 1
    • + 5

Грешка, съблазнителни.

Нередност?
  • 4
    flisk avatar :-|
    flisk
    • - 1
    • + 13

Оле, макароните са едно от най-хубавите неща, които имат да се опитат във Франция ... Особено плодовите...

Нередност?
  • 5
    avgustina avatar :-|
    Avgustina
    • + 7

Всичко, в което има бадемова паста, е божествено - марципанът например. Макарони опитах в "100 грама сладки", но цялата уърлдуайд блогосфера за 2011 пропищя с тези макарони.

Нередност?
  • 6
    igeorge71 avatar :-P
    igeorge71
    • + 7

Действително много са симпатични и вкусни. Въобще радост за окото и небцето, но и опасно скъпи :(

Нередност?
  • 7
    zuramode avatar :-|
    zuramode
    • - 21
    • + 3

Още не съм ги опитала и някак си не страдам от това. Въобще, кой излъга хората, че сладкото е вкусно? :)

Нередност?
  • 8
    dragoslava avatar :-?
    Dragoslava
    • - 6
    • + 6

Точно като целувки са.
    И в България съм виждала с различен плодов вкус.

Нередност?
  • 9
    tsonkooo avatar :-P
    Тsonkooo
    • + 5

Сладки, ароматни...ммм!

Нередност?
  • 10
    zuramode avatar :-|
    zuramode
    • - 3
    • + 4

След всичките минуси, които получих за предишния си коментар, реших да ги опитам най-накрая... Заведоха ме в Мо (град на север от Париж), където имало някакъв невероятен майстор и... Опитах ги - нищо особено... Сладко... Наистина не разбирам защо хората обичат сладко. Очаквам двойно повече минуси за този коментар... :)

Нередност?
Нов коментар