Пожелахме да видите

Ако питате продуцентите на сериали, хитове като "Приятели" се раждат веднъж на десетилетие. Прегледът на новите заглавия показва, че ще трябва да почакаме още малко. Какво ще гледаме междувременно? Субективна селекция на няколко сериала, нови и не съвсем, български и не само, които ще гледаме през следващия телевизионен сезон

Български сериали

Дебютантите:

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
10 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    npaine avatar :-P
    NPaine
    • - 5
    • + 15

Тина Фей и Ейми Полер са култови...а Джак Донахи и Рон Суонсън от сериала на Полер са ми истински идоли.

Иначе за мен може би най-добрият комедиен сериал правен някога си остава Arrested Development...

Нередност?
  • 2
    double.bubble avatar :-|
    Forgive me, if it was my fault
    • - 2
    • + 7

[quote#1:"NPaine"]Arrested Development[/quote]

Абсолютно.

Нередност?
  • 3
    petertakov avatar :-P
    Petak
    • + 16

Homeland, Breaking Bad и пр. - явно хубавите неща си остават само за хората с нет. Няма лошо, и без това отдавна не ползвам ефирна/кабелна телевизия :-)

Нередност?
  • 4
    tims avatar :-|
    tims
    • - 3
    • + 22

Няма да дочакат обикновените български зрители (пенсионери и домакини с телевизор в кухнята) качествен сериал. Глупави, ниско бюджетни, бездарно съчинени и лошо преведени филмчета с милион реклами на превръзки и доместос.

Нередност?
  • 5
    kakao avatar :-|
    kakao
    • - 3
    • + 18

Единственият български сериал, който харесвам е ''Под прикритие''.

''Седем часа разлика'' тръгна добре, но постепенно сценарият взе да издиша. Твърде много герои, твърде буквално копиране на действителността, твърде изтъркани образи.

''Етажна собственост'' го издържах до 5-та минута, на ''Домашен арест'' устоях до 7-та. ''Столичани в повече'' просто не ми е интересен.

Двата нови не ми предизвикват никакво любопитство, така че си оставам единствено с Джаро през новия сезон.

Нередност?
  • 6
    tsonkooo avatar :-P
    Тsonkooo
    • + 11

Въпрос на вкус, но общо взето сериалите са убиване на времето - за тези, които го имат в повече.

Нередност?
  • 7
    4itatel avatar :-|
    Elena Dimitrova
    • - 1
    • + 6

С Джаро оставам и аз по същите съображения,но чакам с интерес-"Четвъртата власт".

Нередност?
  • 8
    betsun avatar :-|
    betsun
    • - 4
    • + 9

Трябваше да подходите критично към българските сериали. Ако няма "авторитетна" критика, как ще се вдига нивото?

Или не може, защото сте приятелчета?!

Нередност?
  • 9
    trivial avatar :-|
    trivial
    • - 3
    • + 20

... и забравихте да включите "Защо няма да гледаме". Ето и отговорът: няма да гледаме защото тези сериали са елементарни, с посредствени артисти и ужасна игра, но с огромни претенции.

Нередност?
  • 10
    contxt avatar :-|
    conTXT
    • + 4

До коментар [#8] от "betsun":

По всичко изглежда, че текстовете за всяко от БГ заглавията са писани от съответните ПР отдели на медиите по предварително зададените въпроси. Нищо чак толкова нередно, но и да не се бърка с авторска критика.

Не гледам много ТВ, а още по-малко БГ сериали, но от всеки, целенасочено съм гледал поне 2-3 епизода. Не са особено велики постижения, но за нашите ширини стават. Въпросът е, че вече се гонят големи обеми на производство и то преди да сме видяли и един инстински шедьовър.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал