Либерте, eгалите, фратерните... и брак за всички

Историите на няколко гей двойки от Франция преди приемането на Закона за еднополовите бракове Mariage pour tous

©  Мина-Анхела Игнатова

В неделя, 27 януари, десетки хиляди мъже, жени и деца излязоха на улицата в Париж, за да демонстрират желанието си за равенство между всички независимо от сексуалната ориентация. Родители, двойки с деца, хомо- и хетеросексуални, деца на гей двойки, всеки носеше своето послание. Освен стандартните "Не на хомофобията" и "Любов за всички" между посланията се четяха и по-остроумни като "Искам правото на развод" или И "Исус е имал двама бащи и сурогатна майка". И накрая, но не на последни място, бяха посланията свързани с най-важното в цялата суматоха - децата:

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
53 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    npaine avatar :-|
    NPaine
    • - 10
    • + 74

Хубаво е когато хората се обичат.

Нередност?
  • 2
    gergansky avatar :-|
    gergansky
    • - 12
    • + 36

Трогателно написана статия! :-))

Нередност?
  • 3
    montag avatar :-|
    Петър42
    • - 18
    • + 66

Браво, най-важният аргумент срещу хомофобията и за равни права на ЛГБТ хората е това, че те са сред нас, наши приятели, родители, деца, родини…Хомосексуалността е реалност, а хомосексуалните са хора като всички други, с техните предимства и недостатъци.

Много от хомофобски настроените хора просто не са наясно че хора, които обичат и уважават ги е страх да се разкрият пред тях.

Нередност?
  • 4
    ayay avatar :-|
    Шшшт
    • - 19
    • + 51

Хубава статия по смислена тема, браво, беше удоволствие да я прочета. Надявам се "глухонямото" отношение на България също да се промени. Колко е приятно да живееш цивилизовано.

Нередност?
  • 7
    tilia_tomentosa avatar :-|
    tilia_tomentosa
    • - 12
    • + 73

До коментар [#5] от "kermit": По тази логика аз трябва да съдя за всички хетеросексуални мъже по простаците, които са ме задявали по най-просташки начин по улиците. А на тях никой и не им забранява да имат деца...

Защо трябва ВСИЧКИ гейове да са някакви, и между тях има най-различни хора - както и между хетеросексуалните.

Нередност?
  • 8
    blockblock avatar :-|
    block
    • - 16
    • + 62

До коментар [#6] от "reges":
    [quote#6:"reges"]Правилно ли е децата да бъдат оставени в педераски семейства? Това няма ли да създаде у тях грешни представи за света?[/quote]
    [quote#6:"reges"]Надявам се в света да останат повече места в които черното си е черно, бялото - бяло, нормалното - нормално и педала - педал и никой да не се опитва да обяснява как нямало лошо ненормалното да се насажда на невинни деца [/quote]
    Правилно ли е децата да бъдат отглеждани в семейството на шофьор на 83 който краде нафта, пие, бие жена си и децата си и дали това няма да създаде у тях грешни представи за света?
    И аз се надявам да има повече места на света в които бялото е бяло, черното черно и така нататък, а не да се обяснява, че ако двама души се обичат а са от един пол по добре да живеят без любов щото иначе ще ги млатят по улиците.

Нередност?
  • 9
    musashii avatar :-|
    musashii
    • - 61
    • + 18

До коментар [#7] от "tilia_tomentosa":

На мен не ми пука кой с кого си ляга.Това си е техен избор и мен не ме засяга.Въпроса е,че на такива хора не трябва да се позволява да осиновяват деца.Защото това дете ще бъде възпитавано по начин,който е извън нормалното човешко поведение.Най-малкото ще бъде подложено на страшни подигравки в училище,защото всички сме били ученици и знаем как децата изобщо нямат никаква тактичност.И нека най-накрая да се спре с прокламирането,че гейовете били по-интелигентни и духовно извисени от останалите хора.Това изобщо не е вярно.Примера,който дадох е достатъчно показателен.

Нередност?
Нов коментар