Новият брой: Накъде след вота
Close

Времето е тяхно

"Истината е, че в момента съществуват два типа България. Тази на контракултурата, силикона и лесното забогатяване и онази, в която сме ние – една илюзорна действителност, в която се чудим как да се съхраним. Всекидневно с приятелите ми разсъждаваме над това как да интегрираме онази алтернативна България в нашия свят..." Красимир Добрев, участник в проекта

Времето е тяхно
Времето е тяхно
   ©  Васил Германов / think tank lab
   ©  Васил Германов / think tank lab

Биляна Славейкова, 25 г. от Смолян

Редактор в HiEnd Publishing, съсобственик на PR агенция Star PR (starpr.bg), занимава се и с "Фортисимо Фамилия" - детски концерти с класическа музика.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
58 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    geneva_1980 avatar :-|
    Alice in Chains
    • - 9
    • + 10

time is on my side...

Нередност?
  • 2
    cinnabar avatar :-|
    cinnabar
    • - 23
    • + 79

Голяма скръб :(

Нередност?
  • 3
    zumz avatar :-|
    zumz
    • - 29
    • + 119

Прочетох всички интервюта, доста депресиращо.
    Празнота и кухота.

Нередност?
  • 4
    pen4o avatar :-|
    Daniel Ivanov
    • - 18
    • + 96

До коментар [#3] от "zumz":

Да се чудиш какви притежаващи неподражаема визия високо интелектуални млади градски чеда са се навъдили.
    Превзети пауни.

Нередност?
  • 5
    borabora54 avatar :-P
    borabora54
    • - 7
    • + 96

Красимире, по-скоро вие се опитвате да бъдете контра или субкултура, а онова със силикона, празноглавите патки, "бизнесмени" и "яките пичове" по медиите е мейнстрийм... Като прочетох интервютата обаче се питам - Вие май повече се правите на такива, отколкото да сте... Не всяко различно, странно, неприето и чудато нещо е наистина ново и стойностно... В повечето случаи е изгъзица и простотия...

Нередност?
  • 6
    livina_lie avatar :-|
    livina_lie
    • - 17
    • + 55

Не мога да не коментирам,прост се смях доста,това са някакви сбъркани тийнове,които и понятие си нямат от нещата,деца много сте смешни хаха,бъдете малко по естествени,те 90 процента от нещата за които говорят на живо не са ги и виждали,само могат да мечтаят .. да го ожалиш,правят някакви жалки опити за оригиналничене,но се получава манджа с грозде,Такива хипстърчета ,истински хипстърчета тук във нашата мила родна страна няма,иска им е на горките,но не им се получава супер неадекватни са,лично мое мнение,не могат да стъпят на малкото пръстче на оригиналните младежи,ДА ОТИДАТ ДО КОПЕНХАГЕН ако имат време и пари !

Нередност?
  • 7
    dead_and_gone avatar :-|
    dead_and_gone
    • - 8
    • + 11

Аз също мисля, че на локално ниво контракултурата е нашата култура. В този контекст свободно може да поставим чалгата в дефиницията на контракултурата. На мен лично много ми допада ироничния тон на Красимир и Пламена.

Нередност?
  • 8
    vegano avatar :-|
    Vegano
    • - 6
    • + 33

коментарите под статия култура ли са или контракултура?

Нередност?
  • 9
    smarfiette avatar :-|
    smarfiette
    • - 19
    • + 49

Ако това е алтернативата на чалгата - сериозно ще се поколебая между пайнерките и тези тук.

Нередност?
  • 10
    ducky avatar :-P
    Ducky Hoodman
    • - 8
    • + 18

Искрено се посмях на някои от глупостите тук. Доста наивно и претенциозно е да смяташ, че България може да се раздели на два типа - чалга и по-горе видяното.

Ивета ме изкефи, ама тя по принцип си ме кефи.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал