Емисия Лондон

За балканския манталитет, Чичо България, митничарите на летище София, негативната кампания в британските медии и случващото се у нас, говорим с няколко българи с постоянен адрес в Англия

Капитал Light    ©  Капитал Light
Аз бих обърнал силния си протест не към англичаните, а към хората, причините и обстоятелствата, които принудиха моето поколение да емигрира.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
33 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    pavlov10 avatar :-|
    pavlov10
    • - 99
    • + 20

Най-хубавото е,4е горделивият мухобойко издуха супата.Заедно с
    дигиталният Доги сега търсят АК-47 на партизанска поляна в 3D измерение.Много хубаво е,ако бъдат в опозиция и да се возят на
    най-новият волксваген и обядват заедно в стола на министерски
    съвет,заедно с Роско и Цвъки.Разбира се в компанията на Веки,Феди
    и Р.Ов4.

Нередност?
  • 2
    ivpetr avatar :-|
    ivpetr
    • - 11
    • + 60

Mnogo dobri interviewta. Mnogo istini i tochni dumi. Uspeh na vsichki vas i na vsichki nashi sanardnizi v UK.

Нередност?
  • 3
    zumz avatar :-|
    zumz
    • - 5
    • + 94

Интересно, само на мен ли започна да ми се струва, че темата за емиграцията взе да става скучна? Свят отворен, млади хора с амбиции от всички държави си търсят място под слънцето. Да търсим някакъв особен поглед върху събитията сред българските имигранти в Англия? Но като цяло - оборвайки собствения си пръв въпрос - интересно ми беше да прочета разсъжденията им:)

Нередност?
  • 4
    ps avatar :-|
    PS
    • - 4
    • + 165

Може би трябваше да има поне едно интервю с бояджия или камериерка в хотел. Много непредставителна изглежда извадката така...

Нередност?
  • 5
    red.mary avatar :-?
    red.mary
    • - 19
    • + 25

Имам чувството, че същото вече съм го чела и то многократно в Капитал. Нямат друга идея ли що ли, но все - попитахме няколко българи зад граница, да ни светнат как стоят нещата? Ами нещата просто си стоят.
    И "постоянният" адрес има все по-малко значение...да не говорим, че там най-вероятно е настоящият им - т.е. "обичайното им местопребиваване", а постоянният е в БГ.

Нередност?
  • 6
    tamusen avatar :-|
    Бил Тамусен
    • - 10
    • + 37

Носталгия, ли? Поздрави от Скандинавия!

Нередност?
  • 7
    estrella avatar :-|
    estrella
    • - 6
    • + 63

Не разбирам защо трябва някой да е длъжен да пусне чужди хора в къщата си, градена със столетия, да ги гледа как я рушат, че да им и плаща за това. "Емигранти" вече няма. Има или професионалисти, които просто започват работа в една компания или такива, които се опитват да прецакат системата.

Нередност?
  • 8
    tims avatar :-|
    tims
    • - 24
    • + 91

Много повърхностни интервюта, Дневник. Да бяхте си подготвили малко по-адекватни въпроси и избрали по-широк спектър хора за интервюто. Къде са представителите на най-голямата емигрантска група - самонаети чистачки, шофьори, техници и други, живеещи със семействата си от години в Англия. Можеше да намерите и някой от ромската общност, защото заради тях е голямата медийна пропаганда. Малко ми идват в повече преуспелите лелки и юпита, които си ядат сандвича пред компютъра. Те не са героите на антибългарската кампания и никога няма да станат герои и от про-българска кампания. Вероятно отдавна нямат български паспорти или скоро ще се разделят с тях.

Нередност?
  • 9
    kirka80286 avatar :-P
    kirka80286
    • - 11
    • + 31

Тя политиката на острова спрямо България не се е променяла никога.
    И затова, както и навремето са ги попържали, така и сега когато и да чуя становище на съвременен британски политик за България, незабавно искам да го напсувам. Като рефлекс е.

Ето и тук цитирания, кръвосмесен мушмул, е как да не му...!?!?
    Отде ги извади тези 29 мил. от България и Румъния бе, Найджъл-е?

Нередност?
  • 10
    totalblackout avatar :-|
    totalblackout
    • - 2
    • + 27

До коментар [#9] от "80286":

Абсолютно вярно! Политиката на голяма част от западно-европейските държави, а оттам и масовото им отношение към България и въобще Балканите, не се е променяла през последните 65 години.
    Заради нестабилността в ЕС в момента, съзнателно медиите им, както и различни политически кръгове, намират удобна "жертва" в лицето на изостаналия Изток, с идеята да налагат - "ама вижте ги тия диваци там, на нас всичко ни е наред", за да могат да оправдаят неспособността си да се справят с масовата геронтокрация и препълнените администритативни длъжности в ЕС.

Друг е въпросът, че да се говори за имиграция и дискриминация в ЕС е безсмислено. Всеки, който е кадърен и работи, е оценяван подобаващо, иначе нямаше да я има тази масова мобилност. Който не му харесва, в България си стяга куфара и пробва някъде другаде. Намирането на добра работа и кариерно развитие са въпрос на много труд, малко талант и поне 30% късмет и шанс.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал