Емисия Лондон
За балканския манталитет, Чичо България, митничарите на летище София, негативната кампания в британските медии и случващото се у нас, говорим с няколко българи с постоянен адрес в Англия


Свилен Георгиев

Капитал Light
©
Капитал Light
Капитал Light
©
Капитал Light
Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.

Източник:
Капитал Light
Аз бих обърнал силния си протест не към англичаните, а към хората, причините и обстоятелствата, които принудиха моето поколение да емигрира.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
33 коментара
Най-хубавото е,4е горделивият мухобойко издуха супата.Заедно с
дигиталният Доги сега търсят АК-47 на партизанска поляна в 3D измерение.Много хубаво е,ако бъдат в опозиция и да се возят на
най-новият волксваген и обядват заедно в стола на министерски
съвет,заедно с Роско и Цвъки.Разбира се в компанията на Веки,Феди
и Р.Ов4.
Mnogo dobri interviewta. Mnogo istini i tochni dumi. Uspeh na vsichki vas i na vsichki nashi sanardnizi v UK.
Интересно, само на мен ли започна да ми се струва, че темата за емиграцията взе да става скучна? Свят отворен, млади хора с амбиции от всички държави си търсят място под слънцето. Да търсим някакъв особен поглед върху събитията сред българските имигранти в Англия? Но като цяло - оборвайки собствения си пръв въпрос - интересно ми беше да прочета разсъжденията им:)
Може би трябваше да има поне едно интервю с бояджия или камериерка в хотел. Много непредставителна изглежда извадката така...
Имам чувството, че същото вече съм го чела и то многократно в Капитал. Нямат друга идея ли що ли, но все - попитахме няколко българи зад граница, да ни светнат как стоят нещата? Ами нещата просто си стоят.
И "постоянният" адрес има все по-малко значение...да не говорим, че там най-вероятно е настоящият им - т.е. "обичайното им местопребиваване", а постоянният е в БГ.
Носталгия, ли? Поздрави от Скандинавия!
Не разбирам защо трябва някой да е длъжен да пусне чужди хора в къщата си, градена със столетия, да ги гледа как я рушат, че да им и плаща за това. "Емигранти" вече няма. Има или професионалисти, които просто започват работа в една компания или такива, които се опитват да прецакат системата.
Много повърхностни интервюта, Дневник. Да бяхте си подготвили малко по-адекватни въпроси и избрали по-широк спектър хора за интервюто. Къде са представителите на най-голямата емигрантска група - самонаети чистачки, шофьори, техници и други, живеещи със семействата си от години в Англия. Можеше да намерите и някой от ромската общност, защото заради тях е голямата медийна пропаганда. Малко ми идват в повече преуспелите лелки и юпита, които си ядат сандвича пред компютъра. Те не са героите на антибългарската кампания и никога няма да станат герои и от про-българска кампания. Вероятно отдавна нямат български паспорти или скоро ще се разделят с тях.
Тя политиката на острова спрямо България не се е променяла никога.
И затова, както и навремето са ги попържали, така и сега когато и да чуя становище на съвременен британски политик за България, незабавно искам да го напсувам. Като рефлекс е.
Ето и тук цитирания, кръвосмесен мушмул, е как да не му...!?!?
Отде ги извади тези 29 мил. от България и Румъния бе, Найджъл-е?
До коментар [#9] от "80286":
Абсолютно вярно! Политиката на голяма част от западно-европейските държави, а оттам и масовото им отношение към България и въобще Балканите, не се е променяла през последните 65 години.
Заради нестабилността в ЕС в момента, съзнателно медиите им, както и различни политически кръгове, намират удобна "жертва" в лицето на изостаналия Изток, с идеята да налагат - "ама вижте ги тия диваци там, на нас всичко ни е наред", за да могат да оправдаят неспособността си да се справят с масовата геронтокрация и препълнените администритативни длъжности в ЕС.
Друг е въпросът, че да се говори за имиграция и дискриминация в ЕС е безсмислено. Всеки, който е кадърен и работи, е оценяван подобаващо, иначе нямаше да я има тази масова мобилност. Който не му харесва, в България си стяга куфара и пробва някъде другаде. Намирането на добра работа и кариерно развитие са въпрос на много труд, малко талант и поне 30% късмет и шанс.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.