Протест драйв

Трима млади разгневени хора за упражняването на правото на глас чрез тялото и душата

Иван Димитров

Подкрепям протестите, защото те са протести срещу олигархията и пълния морален упадък на политиците в България. Защото за петнайсетте минути, в които Пеевски беше избран за нов шеф на ДАНС, Парламентът се превърна в къща за кукли в ръцете на нечии интереси, не на тези на избирателите. Защото това не беше ясно от вчера, но те си позволиха да бъдат откровено нагли и цинични. Защото: "Не мога да си спомня кой пръв предложи Пеевски". Защото с фалша си успяха да измислят и фалшив катарзис. Защото всяко двойно дъно се оказва десеторно на квадрат.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
24 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 2
    vis avatar :-|
    вис
    • - 7
    • + 83

Пак сериозен, обмислен и обективен коментар - от човек с име (sulio_parvi), положение и авторитет. Запазена марка на бг медиите, даже и на Капитал.

Нередност?
  • 3
    sulio_parvi avatar :-|
    sulio_parvi
    • - 84
    • + 6

Даже не подозираш колко наистина си прав в първото изречение на коментара !

Нередност?
  • 4
    le_saboteur avatar :-|
    le_saboteur
    • - 4
    • + 57

До коментар [#2] от "вис":

Мисля, че Сульо говори за себе си в множествено число..

Нередност?
  • 5
    ron avatar :-|
    Ronald
    • - 2
    • + 40

Колкото безработицата става по-голяма и със заплата може да си купуваш все по-малко, толкова по-големи протести ще има, както и форумите ще преливат от умни разказвачи и извратеняци.
    Прасетата вече завладяха кочината и поискаха сами да си сипват в копанчето.Няма смисъл да се разправяте чрез онлайн коментари.Вече има и антипротест,който не е съгласен с протеста ДА ХОДИ ПРИ БАБИТЕ НА АНТИПРОТЕСТА!
    Щото прасетата вече ЗАПОЧНАХА ДА СИ СИПВАТ !

Нередност?
  • 6
    daskal1 avatar :-|
    daskal1
    • - 8
    • + 14

Не искам да отклоня вниманието от темата, но заглавието по едноименната книга на Хитлер не може да се отмине просто така. Капитал, повече образование и мислене на журналисти и редактори няма да навреди, нали?

Нередност?
  • 7
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 17
    • + 4

Когато се върши важното и същественото винаги се мълчи.Когато е парадното се вика и се огласява всички да ни чуят,оттам е и смешното.Спомнете си смешен плач.Защо се допусна мълчешката олигархията да вземе Връх?-защото и на нас се подхвърлиха трохи напр.свободно предвижване в Европа.Не сте ли щастливи с това,виждате свят?

Нередност?
  • 8
    adrianaczer avatar :-|
    adrianaczer
    • - 14
    • + 7

Интересна статия, но асоциацията с "Mein Kampf" на Хитлер е недопустима грешка на редакцията.

Нередност?
  • 9
    steppenwolf avatar :-|
    steppenwolf
    • - 9
    • + 17

The tree of Liberty must be refreshed from time to time, with the blood of Patriots and Tyrants." Thomas Jefferson

Млади хора, ако вярвате че олигархията ще си отиде със срамежливи протести и пиене на кафе сте в голяма заблуда. Томас Джеферсън го е казал в прав текст. Свобода без кръв няма. Тя трябва да се заплати със най скъпото за всеки човек.

Ще ви кажа и една българска приказка."От комунист власт и от свиня мас се взима само със НОЖ"

Нередност?
  • 10
    vis avatar :-|
    вис
    • - 2
    • + 13

Поради ред причини си мисля, че предното общо заглавие на трите текста е по-близо до група "Остава" и песента им "Моята борба", отколкото до книгата на злия мустакат австриец.

Една от прекрасните им ранни песни -
    http://www.youtube.com/watch?v=_G4XguRIZD4

Мога да съм като всички
    Не разбрах накъде вървим
    Мога да съм и различен
    Търся моя бунт, мойта борба
    Очите във мен са безлични
    Няма никакъв път
    Лицата до мен са пустиня
    Няма нито страх, нито мечти
    Трябва двама да минем оттатък
    Там на другия бряг