С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и декларацията за поверителност. ОK

// Light / Тема

46 25 окт 2013, 15:15, 12904 прочитания

Храбрият учебен войник

За въвеждането на военно обучение - оценки поставят учениците

• LinkedIn
  • Twitter
  • Email
  • Качествената журналистика е въпрос на принципи, професионализъм, но и средства. Ако искате да подкрепите стандартите на "Капитал", може да го направите тук. Благодарим.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg
Филипа Ганова, 16

години
73 СОУ "Вл. Граматик", 10 клас

Трябва ли да има военно обучение в училищата?
Не мисля, че това е нужно, при положение че според мен часовете например по литература трябва да бъдат доста повече, а не да се добавят нови, особено пък военно обучение.
Все пак какво бихте искали да научите от него?
Може би бих искала да се науча как да действам адекватно в кризисни ситуации от сорта на терористичен акт, бедствия и т.н.
Срещу кого/какво трябва да се воюва?
Не мисля, че войната е подходящият метод за каквото и да било.
Какво знаете за задължителната доскоро казарма?
Не съм чувала кой знае колко положителни мнения.
В Израел казармата е задължителна и за жените. Вие бихте ли влязла в нея, имате ли желание да бъдете и професионален войник?
Никакво. Нямам нито физическата, нито психическата подготовка, би било едно ужасно преживяване за мен.
А да пробвате различни оръжия?
Би ми било интересно.
Какво знаете за българската армия?
Наброява около 40 хиляди души и участва в различни международни мисии.
Кой е най-добрият начин да защитиш себе си и близките си?
Зависи от какво. Ако става въпрос за война, може би би било егоистично, но – отиваш в друга, мирна държава.
Какво се прави при терористичен акт?
Запазваш максимално самообладание, криеш се, помагаш на хората около себе си с каквото можеш например... Не мисля, че съм достатъчно запозната.
Кой е любимият ви филм/сериал/игра с битки или свързан с война?
Обичам да гледам филми, свързани с войни в миналото, но само защото обичам историята.
Обичате ли България?
Обичам я, защото тук са близките ми, обичам езика, тук съм отраснала и т.н. Но да си призная, нямам никакво патриотично чувство.
Ще останете ли да живеете тук, след като завършите образованието си?
Все още си мисля, че след като завърша образованието си в чужбина, искам да се върна, но вариантът някоя държава с по-малко проблеми да ме привлече и да си остана там също ми се струва доста възможен.
Кое превръща момчето в мъж?
Времето и житейският опит. Ако изобщо се случи.
За каква кауза бихте се били?
Била не, борила може би... Но все още не съм си намерила.

• Facebook
  • Twitter
  • Зарче
  • Email
  • Ако този материал Ви е харесал или желаете да изразите съпричастност с конкретната тема или кауза, можете да ни подкрепите с малко финансово дарение.

Дарение
    Плащането се осъществява чрез ePay.bg

Прочетете и това

Единство, творчество, касичка Единство, творчество, касичка

Кампаниите за групово финансиране намират все по-голям успех при креативните проекти в България

4 окт 2019, 3042 прочитания

Безмесни избори 1 Безмесни избори

Вегетарианството и новите тенденции като веган ресторанти, хотели и продукти

27 сеп 2019, 4057 прочитания

24 часа 7 дни

Капитал

Абонирайте се и получавате повече

Капитал
  • Допълнителни издания
  • Остъпки за участие в събития
  • Ваучер за реклама
Още от "Тема" Затваряне
Стражари без апаши

За два различни метода за "възпитаване на добри граждани" – поглед към едва 10-годишната история на началното военно обучение в ГДР и към възникването на най-популярното световно младежко движение

Още от Капитал
В милиардната паяжина на Спайдърмен

Sony и Disney първо се скараха, а после се разбраха за филмовите права върху комиксовия герой

Новите инженери на "Бош"

Германската група направи инженеринг център в София, който разработва технологии за автомобилната индустрия

Истерията за Стратегия за детето: С нами и Бог, и руската пропаганда

Интересите на ултраконсервативни "християнски" организации, руски хибридчици, "патриоти" и политически опортюнисти са прикрити зад огромния шум в социалните мрежи

Германия си иска парите

Започва сагата с приемането на бюджета на ЕС за периода 2021 - 2027

Шведска маса в гората

Три места в Швеция, където отглеждат и събират храната си сами по устойчивата формула "от земята в чинията"

Книга: Олга Токарчук - "Бегуни"

Една от ключовите книги на полската писателка, която получи Нобелова награда за литература

X Остават ви 0 свободни статии
0 / 10