Упражнения по стил

Време е да се гримираме, време е да се костюмираме, време е да започнем... централните новини

Shutterstock    ©  Shutterstock

Кариерата ми на гримьор започна в телевизия преди петнайсет години. Уточнявам това, за да е ясно, че задкулисните подробности от правенето на новини (да не се бърка с актуалното значение на "задкулисие" - бел. ред.) са част от професионалната ми биография: Инфарктните десет минути преди ефир, когато водещата се появява закъсняла за коса и грим. Извънредните емисии, непредвидените ситуации, личните драми...

Разбирам всичко, но не приемам непрофесионалното поведение и хроничното пренебрегване на "детайлите", което най-накрая съсипва голямата картина.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    ana_ni avatar :-|
    ana_ni
    • - 1
    • + 24

браво!
    дано така наречените стилисти го отразят!

Нередност?
  • 2
    clutch avatar :-P
    clutch
    • - 1
    • + 12

Преди време хвърлях по едно око на централната новинарска емисия на бтв и искрено се забавлявах от дрескода на водещите дами.
    Неподражаем стил тип 'селска бабуля" случайно видяла Некерман от '85-та и вдъхновена от лъскавите снимки, си ушила "фантазе" от басмените перденца :)
    Скоро видях, че нещата са същите-дрехи, направо крещящи "идваме от '80-те "
    Да се оправят, че на село взе да свършва басмата:)

Нередност?
  • 3
    dnk avatar :-P
    dnk
    • + 3

Телевизия, особенно новини и сутрешни блокове, не гледам от 4-5 години. Тази статия е поредното доказателство за правилността на решението ми :)

Нередност?
  • 4
    stoyanst avatar :-|
    stoyanst
    • + 1

Сутрешните блокове са ми фаворитни. Водещите са иди-дойди пооправени, но някои гости все едно са ги донесли направо с леглата в студиото - косите им са все още разпилени върху възглавницата, а очите подпухнали като превтасали понички. Как наистина да слушаш за какво ги разпитват :)

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал