Жената от кафенето

Бързата история на дизайнерката Изабел Маран

Изабел Маран е актуалният символ на парижкия шик. Непринудено елегантна. Пуши, много. Не си боядисва косата, както е прието да прави всяка жена на нейните 46 години, и най-често я връзва небрежно на кок. Не носи грим и искрено харесва бръчките си. Когато ситуацията предполага носене на грим, слага само червено червило. Не обръща много внимание на дрехите, когато се облича, и не прекарва часове в суетене пред огледалото. И въпреки това винаги изглежда страхотно и излъчва завидни количества самочувствие.

Маран е родена в Париж през 1967 г. в семейството на майка - немски модел, и баща - френски фотограф и управител на рекламна агенция, които се развеждат, когато тя е на 6 години. Прекарва по-голямата част от детството си с баща си и неговата тъмнокожа нова съпруга от остров Мартиника. Важна в живота на Маран е и нейната гувернантка, която описва като доста луда, безумно облечена и често пияна. Собственият ѝ стил и характер са съчетание от тези три жени, около които отраства – тя е естествена и креативна като майка си, стилна и премерена като мащехата си и шантава бунтарка като гувернантката си. Нарича ги "трите ми майки".

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    pavla avatar :-|
    ПАВЛА
    • + 4

Тази жена е невероятна чаровница.

Нередност?
  • 2
    gallnare avatar :-?
    Мария
    • + 5

H&M не са ми любима марка, за разлика от модата на Изабел Маран, но бизнес-нюхът им е поразителен.

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал