Четири димящи бюра

Млади професионалисти, които не се притесняват да се нарекат работохолици

Благодарим Ви, че четете Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се
Close
Бюлетин
Бюлетин

Капитал: Light

Всяка събота сутрин: култура, изкуство, свободно време.

25 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    dozmodozmo avatar :-|
    dozmodozmo
    • - 12
    • + 35

И защо се жалват тези хора ? Всички са над 18 години така, че сами са си избрали ежедневието за такова. Ако толкова им пречи да се отдават на любимите си занимания да спрат да ходят на работа и да правят това, което искат. Особено единия дето се жалва, че работата му пречила на хобито. То ако работиш по 50 часа на седмица работата ти трябва да е хоби иначе си заблуден наивен роб..

Нередност?
  • 2
    ladin avatar :-|
    ladinn
    • - 5
    • + 22

Никъде не видях да се жалват. Все пак им задават въпроси, на които дават отговор. Интервюираните си имат определени интереси и приоритети. Не мога да разбера това негативно отношение към такъв тип хора. Веднъж във форума на Дневник споменах, че обичам да работя и не ми пречи особено дори и нестандартното работно време. Имаше коментари по мой адрес, споменаващи "роботизиране", "липса на личен живот" и т.н.

Нередност?
  • 3
    owen avatar :-|
    owen
    • - 6
    • + 19

изглежда като да нямат деца - и аз бях така преди детето. можех и да спя на работа.
    сега е модерно на запад тази работохолическата тенденция да я оплюват по медиите в англосаксонските медии. но то е само на думи разбира се.

Нередност?
  • 4
    borko_to avatar :-?
    borko_to
    • - 4
    • + 29

Имаше коментари по мой адрес, споменаващи "роботизиране", "липса на личен живот" и т.н.

Като имаш да се грижиш за две деца, ела ми обясни как точно няма да ти пречи нестандартното работно време

Нередност?
  • 5
    anthony68 avatar :-|
    anthony68
    • - 3
    • + 28

Просълзих се...

Нередност?
  • 7
    stanev2000 avatar :-|
    stanev2000
    • - 17
    • + 21

Това са хора ,които работят ефективно за сметка на личния си живот .
    Това е начина да постигнеш нещо в живота си.Другия вариант е да си кюташ обвинявайки всичко и всички за мързела си.

Нередност?
  • 8
    ._._._. avatar :-|
    rrrrrr
    • - 4
    • + 67

„Всяка сутрин (понеделник – неделя) задължително с екипа на Jobio отиваме в офиса за ежедневната ни 15-минутна update среща. Всеки понеделник правим дълга среща за определяне на седмичните ни приоритети.”
    *
    То хубаво, че си правят update срещи и планьорки, обаче изглежда от много планиране хич не се сещат да си погледнат сайта. Ето какви въпроси са зададени на работодателите, които търсят кандидати през "иновативната job платформа” Jobio:
    "1. Какви кандидати търсите? 2. В коя сфера търши кандидати
    3. Какво е важно за теб при подбора на хора?"

Не може при първия въпрос да се използва учтива форма, а при следващ въпрос да се минава на „ти”. Или се избира едната форма, или другата – смесване не може да има. Вторият въпрос пък съдържа грешка от недоглеждане – „търши” вместо „търси”/„търсиш”,/„търсите”. Един от предложените отговори на третия въпрос е следният: „Да открия кандидат, на които мога да разчитам в перспектива”. Не е зле да се направи update среща на тема „Разликата между „който”, „когото” и „които”:)

Това са неща, които са ми изболи очите само за няколко секунди (има и други, но ще ги спестя, за да не пиша чаршафи). Не съм ровил нарочно да търся правописни грешки или други кусури. Мърлявщината си личи от пръв поглед. Т.е. в случая от денонощното висене в офиса файда май няма – то не може да компенсира липсата на грамотност или липсата на прецизност в работата.

Нередност?
  • 9
    nefertiti_egipt avatar :-|
    Нефертити
    • - 2
    • + 4

Това е въпрос наличен избор.

Нередност?
  • 10
    minimalizum avatar :-P
    minimalizum
    • - 1