О, да за България

Емигрантът Жан Маринов за България като незавършен роман и бъдеща песен

"Защо забрави този дар като жерава да изгасне...", пее живеещият в Швейцария дългогодишен емигрант Жан Маринов в посветената си на България и дълга към нея песен "Ти си в мен".

Той работи в Базел като IT специалист, а етапите на живота му преминават не само през няколко държави, но и континента. Роден е в София, за кратко семейството му е в Лондон, а когато е на 14, заминава за Кения, за да срещне биологичния си баща, когото е виждал само в детството си поради дистанцията и политическия климат в региона. "Оттогава пътувам по света, но винаги успявам да се завърна в България и поема глътка от това, което съм загубил - несъзнателно или по своя воля", обяснява ни 39-годишният Жан Mаринов.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 3
    • + 3

Харесвам стиховете на Дубарова понеже са шепа разпиляни бисери с казани на един дъх и със замах, с устрема да сътворят чудо-чудото на младостта:)

Нередност?
  • 2
    kkozarev avatar :-|
    Kamen Kozarev
    • - 1
    • + 11

Уважение за този човек. Аз също вярвам в моята България. И се надявам и аз да помогна повече хора да вярват в нея.

Нередност?
  • 3
    minchen avatar :-|
    minchen
    • + 4

прекрасна статия, трябва да има повече подобни статии и хора :)

Нередност?
  • 4
    ivan2014 avatar :-P
    ivan2014
    • + 2

Ето и песента!

https://www.youtube.com/watch?v=6dDgUeGlh50

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал