Хейтърче да се наричам VOL.2

За разликата между критикарство, хейтърство и обратната връзка

©  Инна Павлова
Първият коментар под статията на Веселин Трандов "Хейтърче да се наричам..." от 9 юни 2011 г. събра 159 плюса и 13 минуса.

В него читателят на Light Никола Йорданов започва коментара си така: "В статията има няколко интересни и смислени изречения. От професионалния ми опит на психолог и социалния на родител (и роднина) бих коригирал няколко от тезите."

Почти две години по-късно поканихме г-н Йорданов да изрази своето мнение на страниците на списанието като компетентен професионалист по темата.

Този материал е продължение по темата с мрънкането и хейтърството от 2011 г. При размяната на идеи с редактора за какво да пиша имаше няколко теми. Например има ли разлика между критика и хейтърство, къде е границата при свободата на изразяване, как се възпитава мироглед и защо той не става по-широк с годините. Един от въпросите беше дали по-умните хора са по-критични. Аз казвам, че критичността като черта на характера има връзка не с интелигентността, а с емоционалната интелигентност.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове