Tour de Sofia

Бар след бар с The New Sofia Pub Crawl или как да не се изложим пред чужденците

©  Велко Ангелов

Всяка вечер около 21:00 ч. под зоркия поглед на статуята на Стефан Стамболов в градинката "Кристал" хора от различни държави се събират, за да научат нещо повече за нощния живот на София. Техните гидове са момчетата и момичетата от The New Sofia Pub Crawl, които се познават по табелката и касовия апарат в ръцете. Понякога около тях има едва няколко човека, но в повечето случаи ще ги видите обградени от десетки туристи.

Точно така заварвам Кристиан Митов – основателят на Sofia Pub Crawl, който тъкмо обяснява на двайсетте жадни пътешественици какво им предстои тази нощ. Няколко минути след това вече сме в близкия бар "Бар" в същата градинка, където посетителите получават по една бира, платена с таксата от 20 лв. за тура и кратка история за това как хората в България обичат да пийват в парковете.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
3 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    jessie... avatar :-|
    Jessika
    • + 7

Макар не съм чужденка, но и аз бих отишла на този pub crawl :)

Нередност?
  • 2
    nefertiti_egipt avatar :-P
    Нефертити
    • + 3

До коментар [#1] от "Jessika":

И на мен ми стана интересно!:)

Нередност?
  • 3
    pesheff avatar :-P
    Пешката
    • + 1

да вкарат и посещение на некое квартално кръчме където да пробват по някоя скоросмъртница, и после ще имат още повече истории за разправяне. Така де, не мое се даваме на някакви си белгийци или холандци.

Нередност?
Нов коментар