Момичето на моста

Дона Маджарова, която кръстосва Европа надлъж и нашир и мечтае да пилотира двуместен самолет на Червения кръст някъде в Африка

Във Венеция Дона минава по един от мостовете, а отсреща се задава изключително красив непознат италианец. Изведнъж я прегръща и целува. После пият вино и се изгубват в тълпата на карнавала. Разбира се, година по-късно се срещат без маски. Но единият от двамата не разпознава другия. И ако историята ви звучи като романтична сцена, животът на Дона Маджарова определено е пълнометражният филм с множество продължения.

"Аз пътувам в главата си много преди да започна да пътувам наистина", казва с усмивка Дона, която познава десетки хора от цял свят и с тях произвежда шантави истории на най-неочаквани места. Родом от Панагюрище, тя завършва гимназия в Пловдив, след което работи в София и учи във Варна. Едновременно. "Когато ме срещнеш на работното място, не очакваш всичко останало, което е зад мен, а когато ме срещнеш на път, не подозираш това, което работя", смее се тя и вероятно е права – трудно можеш да си представиш как е навъртяла толкова много километри като един от най-младите директори в печатарския бизнес у нас. В момента управлява производството на една от големите издателски компании в България. Освен пътуването от малка е тотално отдадена на полиграфията и е пряк свидетел на бързите промени в печата в последните 15 години.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
6 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    bluewater avatar :-P
    BlueWater
    • + 7

Много приятна за четене статия.

Благодаря на авторката Елена Пенева.

Нередност?
  • 2
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 4
    • + 3

Наречена Дона,но не се отнася за вас.Предпочитам да пътувам сама,така мога да поувствам мисълта,вибрациите на околността.Когато си с приятел винаги се съобразяваш и все едно си в куфар.Жалко е, че жени не могат да пътуват навсякъде сами.

Нередност?
  • 3
    villiger avatar :-|

Интересна статия. :)

Нередност?
  • 4
    krizkoz avatar :-|
    krizkoz
    • - 2
    • + 7

Who the f is Dona? И защо ни е да знаем толкова за нея... Та това го прави 50% от популацията.

Нередност?
  • 5
    gl_avatar avatar :-|
    gl_avatar
    • - 2
    • + 2

Хубава статия, но на днешно време доста народ пътува, по света и у нас.
    Препоръчвам долните линкове при подготовката на всяко пътуване и разбира се ревютата примерно в трип адвайзър.

http://travel.state.gov/content/passports/english/country.html

http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/list/?s_cid=cdc_homepage_topmenu_003

Нередност?
  • 6
    villiger avatar :-P

До коментар [#4] от "krizkoz":

Охо, не знаех, че четенето на статии в "К" е станало задължително, и са въведени солидни санкции, ако когато някой материал не Ви хареса - просто го пропуснете...

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал