Мир на цветовете

Остров Бурано край Венеция - между легендите, спомена за Хемингуей и днешната му пъстрота

Малкото островче Бурано ми се отразява отлично след няколкото дни престой във Венеция. Освен че ме е страх от гълъби и не намирам за забавно да кацат върху мен, не си падам много и по идеята да ме блъскат туристи с фотоапарати, които не гледат къде ходят. Има моменти, в които човек би могъл да се наслади на достойнствата на града, но този път не улучваме нито един от тях. Добре, че е пицата. И хубавото вино.

Предложението да се разходим до островчетата в лагуната, които се намират на няколко километра от туристическата лудница, е повече от добре дошло. На остров Мурано тълпите доближават по размер тези на венецианския площад "Сан Марко" заради прословутото муранско стъкло. Все пак няма как да не признаем, че техниката за издухване на стъклото е наистина впечатляваща.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
12 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    izabell avatar :-|
    izabell
    • - 1
    • + 11

Прекрасно,още повече, че няма автомобили с които да се съобразяваш:)

Нередност?
  • 2
    nefertiti_egipt avatar :-|
    Нефертити
    • - 2
    • + 5

Екзотка и красота.

Нередност?
  • 3
    kambanka avatar :-P
    kambanka
    • - 1
    • + 8

Dolce Vita :)

Нередност?
  • 4
    sebastians avatar :-P
    sebastians
    • - 1
    • + 6

Като в приказките, прекрасно!:)

Нередност?
  • 5
    led_zep.23 avatar :-|
    Lady Zeppelin
    • - 1
    • + 9

Бурано, недалеч от Венеция, но със съвсем различна атмосфера-спокойно, цветно, романтично островче.

Нередност?
  • 6
    monika_ avatar :-P
    monика
    • + 5

Наскоро бях във Венециея. Предложиха ни да идем до Бурано и Мурано с корабчето, и отказахме за да разгледам Венеция. Не съжалявам, но като гледам и там доста си е заслужавало! Страхотно е!

Нередност?
  • 7
    inadilov avatar :-|
    inadilov
    • + 3

Красиво и уютно

Нередност?
  • 8
    xvd17359381 avatar :-|
    xvd17359381
    • + 2

Прекрасно е! Само не мога да разбера защо имат завеси пред входните врати. Вероятно служат за нещо, може да отварят вратите, когато е горещо ... Интересно е...

Нередност?
  • 9
    jessie... avatar :-?
    Jessika
    • + 2

Бурано е невероятно място, с очарователен домашен уют.
    Заслужава си посещението при всички случаи!

Нередност?
  • 10
    ivabel avatar :-|
    Iva Belokapova
    • + 2

До коментар [#8] от "xvd17359381":

Завесите са заради постоянната голяма влага. А на праговете на вратите има метални прегради заради зимните приливи

Нередност?
Нов коментар