Жената утре

Главният редактор на списание The Gentlewoman Пени Мартин за красотата, визуалната елегантност и личния избор

Въпреки че списание The Gentlewoman e като нейно отражение, Пени Мартин не е нито сред авторите на проекта за издаването му, нито първия избор за главен редактор. Създателите на списанията Fantastic Man и Butt Йоп фон Бенеком и Херт Юнкърш обсъждат идеята за лансирането на проект, който да бъде насочен към женската аудитория, но да няма никакви допирни точки със съществуващите дамски или модни издания.

Докато все още избистрят концепцията, организират и конкурс за главен редактор, в който е поканена да участва и Пени Мартин. По онова време тя е главен редактор на модната платформа на фотографа Ник Найт – SHOWstudio (2001 – 2008), и преподавател в London College of Fashion.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Вече съм абонат Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
4 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    zumz avatar :-|
    zumz
    • - 10
    • + 12

Претенциозен, глуповат текст напомпан с непознати и безинтересни за мен имена, теми и въпроси. Един сноб задава снобски въпроси на друг и получава съответно снобски отговори. От типа на - ах, колко сме интересни, изискани, изящни, "криативни" (или "креативни"). Вместо да се пълни страницата на Light с вносна плява - не е ли по-добре сътрудниците да си размърдат задниците и да потърсят интересни, оригинални творчески личности от България или поне - с български произход. На мен, а предполагам и на много други именно такъв подход ще е доста по-интересен вместо някакви импотентни, стерилни интервюта с претенциозни тематика ("т.нар. поп феминизъм стана доста тираничен напоследък, не мислите ли?") - ами да, доста тираничен стана и поради това е време да приключим с постоянното му пробутване на страницата на Light.

Нередност?
  • 2
    running_spirit avatar :-|
    running_spirit
    • - 5
    • + 8

На мен пък ми е интересно да следя артистичната сцена навън. Може би, Zumz, трябва да уважавате правото на другите хора да се интересуват от имена, артисти и издания, които на вас не говорят нищо. Плюс това, ако претендирате да сте артистичен, криативен или креативен - както ви се харесва - герой, думата "задници" ще е най-вероятно в задния ви джоб.

Нередност?
  • 3
    apu06367084 avatar :-|
    Tami Valcheva
    • - 1
    • + 3

Не мога да разбера какво искате да кежете под импотентни стерилини
    До коментар [#1] от "zumz":

Нередност?
  • 4
    zmuz avatar :-|
    zmuz
    • - 5
    • + 3

До коментар [#3] от "apu06367084":

Отворете тълковния речник на българския език и потърсете на "импотентен" и "стерилен". Скучен, посредствен текст в който кухостта на съдържанието се прикрива с претенциозност и напомпани изрази от типа на: "Дали като читателите не сме атакувани от всички страни с агресивна и различна визия, към която окото ни не може да се адаптира или не харесва? (?) или " Интелектуалната елегантност е пълна противоположност на интелектуалната вулгарност. Всички познаваме лицето на вулгарността – елегантността е точно обратното!" Ще се съгласите ли с това твърдение?" (?) - Не, няма да се съглася. Леко тъпо се получава, коментирам текст, а сякаш се получава като лична нападка върху авторката, която не познавам и към която лично нямам никакво отношение. Хубавият текст се пише с обикновени думи и прости изречения, но когато е хубав - словоредът е зареден с енергия и с потенциал. И се усеща, и се чете на един дъх. За вестникарски текст със скромни цели и параметри (500-1,000 думи) - това се цели, другото е плява.

Иначе дамата на снимката изглежда страхотно и, предполагам, е страхотно усещането да си близо до нея. Или дори по-близо:)

Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал